www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
سه شنبه 11 تیر 1398 , 20:48
وزیر بهداشت:
مصمم به توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان در مناطق محروم هستیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: مصمم هستیم که زیرساخت های بهداشت و درمان را در نقاط کمتر توسعه یافته این کشور را به هر قیمتی توسعه دهیم.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سعید نمکی در آئین آئین افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان با تاکید بر اینکه در صدد ایجاد زمینه ای هستیم که در استان های کمتر برخوردار بخش خصوصی بهتر و با رغبت بیشتری ورود کند گفت: امروز دچار چالش های جدیدی در نظام سلامت هستیم که به صورت ارزان قیمت و با راهکارهای دورن وزارت بهداشت نمی توان با آنها مقابله کرد و از جمله این موارد حوادث جاده ای، مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر و ... است.
نمکی بیان کرد: در سال 1396 حدود 380 هزار مرگ داشته ایم که 313 هزار مورد به دلیل بیماری های غیرواگیر بوده است که معادل 82 درصد است و از این تعداد 97 هزار مرگ نیز به دلیل افزایش فشار خون بوده است و 161 هزار مرگ نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم به فشارخون مرتبط بوده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور عنوان کرد: 40 درصد بیماران مبتلا به فشار خون تا زمانی که گرفتاری برای آنها ایجاد نشود از بیماری خود اطلاع ندارند که در این رابطه طرح بسیج ملی کنترل فشار خون اجرایی شده است.
نمکی تصریح کرد: استان کرمان در اجرای طرح بسیج فشار خون به خوبی درخشیده است و با توجه به اینکه جمعیت هدف این طرح، 50 درصد جمعیت 30 تا 70 سال بوده اند به مرز 90 درصد این جمعیت رسیده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اینکه سالانه 16 هزار مرگ در حوادث جاده ای در صحنه تصادف داشتیم، گفت: رفع و پیشگیری از حوادث جاده ای ضرورت اجتناب ناپذیر است که در حوزه پیشگیری باید به مردم آموزش دهیم و خودروسازان را نیز مکلف کنیم که اگر ارابه مرگ می سازند آن را کنار بگذارند و خودرو بسازند.
نمکی با بیان اینکه بعد از انقلاب دستاوردهای زیادی را در حوزه های مختلف داشته ایم که نفیس ترین آنها در حوزه نظام سلامت بوده است، تاکید کرد: قبل از انقلاب از مجموع هر هزار کودک های متولد شده، 120 کودک به یکسالگی نمی رسیدند و از هر 100هزار زن باردار کشور 270 نفر به دلیل عوارض بارداری تلف می شدند.
وی گفت: دستاورهای عظیم عرصه درمان کشور به همت کارهای عاشقانه و صادقانه خدمتگزاران این بخش حاصل شد و خیران نیز در این راه کمک بسیار خوبی داشته اند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به شکل گیری پدیده طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید اشاره و بیان کرد: کاهش پرداخت از جیب بیمار، توسعه زیرساخت ها، رسیدگی به بیماران صعب العلاج و خاص از جمله دستاوردهای این طرح بوده است.
نمکی خاطرنشان کرد: آنچه امروز به عنوان گام دوم طرح تحول نظام سلامت دنبال می کنیم اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت درمان سرپایی بر درمان بستری است که تابع تعداد زیادی از محاسباتی است که در گذشته انجام شده است.
وی با بیان این مطلب که سخت ترین سال های بعد از انقلاب را هم اکنون طی می کنیم، گفت: با طراحی هوشمندانه دشمن همه راه ها را دارند بر اقتصاد ما می بندند و تردید ندارم از این مرحله نیز مانند سایر مراحل عبور خواهیم کرد و دشمنان ما شرمساز خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، ساختمان مرکز آموزشی و درمانی شهید باهنر کرمان با زیربنای 30 هزار مترمربع و هزینه کرد 400 میلیارد تومان در حوزه ساختمان و تجهیز آن با 350 تخت آماده خدمت رسانی به مردم جنوبشرق کشور است.
کار احداث این مرکز به عنوان اولین و بزرگترین مرکز حوادث جنوبشرق از سال 87 آغاز و در اردیبهشت ماه 98 تکمیل شده است.
Copyright © 2017. All right reserved