www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
سه شنبه 11 تیر 1398 , 20:50
استاندار کرمان در آئین افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر عنوان کرد:
لزوم توسعه متوازن شاخص‌های بهداشت و درمان استان/بخش خصوصی و خیران برای توسعه بهداشت و درمان وارد شوند
استاندار کرمان با اشاره به اینکه توسعه متوازن شاخص های بهداشت و درمان را دنبال می کنیم، گفت: تدوین برنامه های ارتقاء شاخص های بهداشت ودرمان و تقویت زیرساخت ها در استان با اولویت شهرستان های شرقی و جنوبی را دنبال خواهیم کرد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدجواد فدائی روز سه شنبه 11 تیرماه در آئین افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان افزود: برنامه های ارتقاء شاخص های بهداشت و درمان و تقویت زیرساخت ها در استان با اولویت شهرستان های شرقی و جنوبی در نشست عصر امروز با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جزئیات این برنامه برای تحقق در زمانبندی معقول برررسی می شود.
وی با تقدیر از حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در 7 شهرستان استان کرمان، ادامه داد: یکی از برنامه ها و اهداف حکومت ها و دولت ها از جمله دولت تدبیر و امید، ایجاد کیفیت بهتر در زندگی مردم است که از آن به عنوان توسعه تعبیر می کنیم و توسعه در بخش های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی وسیاسی تعریف می شود.
استاندار کرمان با اشاره به این مطلب که بهداشت و درمان از مولفه های توسعه به شمار می رود، تاکید کرد: یکی از بخش های مهم برای بهبود کیفیت زندگی مردم و توسعه ، توجه به حوزه بهداشت و درمان است.
فدائی با بیان اینکه استان کرمان در برخی شاخص های بهداشت و درمان از حد استاندارد شاخص و از متوسط کشور پائین تر هستیم و باید با برنامه سریع و در مدت زمان معقول این توازن را در استان ایجاد کنیم ، تاکید کرد: برای تحقق این امر باید بین دولت و بخش خصوصی و خیران همکاری نزدیک ایجاد شود زیرا دولت به تنهایی در کوتاه و میان مدت به دلیل گستردگی کارها نمی تواند به اهداف تعیین شده برسد.
وی با اشاره به اینکه تلاش می شود که شاخص های بهداشت و درمان را در استان به متوسط کشور و استانداردهای جهانی برسانیم، گفت: معتقدیم سهم بهداشت و درمان از منابع ملی واستانی باید متناسب با نیازهای این بخش باشد.
استاندار کرمان تاکید کرد: همکاری لازم برای توسعه بخش بهداشت و درمان با کمک خیران و بخش خصوصی را داریم و سعی می کنیم توجه لازم را داشته و مشکلات را حل کنیم و بخش خصوصی در سال های اخیر کارهای خوبی کرده و برنامه های خوبی اجرا شده است.
فدائی با اشاره به اینکه تسهیلات بانکی، یارانه، سود بانکی، صدور مجوزها و معافیت مالیاتی از جمله مواردی است که سعی می کنیم آنها را دنبال کرده تا همکاری خوب بخش خصوصی را داشته باشیم یادآور شد: موسسات درمانی با سابقه ای در استان کرمان با کمک خیران ایجاد شده و اداره می شود واین کار باید ادامه یابد و در همین راستا از خیران سلامت استقبال می کنیم تا برای کمبودهای حوزه بهداشت و درمان به کمک ما آیند تا در مدت زمان معقولی به شاخص های تعیین شده دست یابیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه برای احداث و تجهیز ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان 400 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: این بیمارستان با 350 تخت آماده خدمت رسانی به مردم است.
حمیدرضا رشیدی نژاد افزود: به دلیل قدمت ساختمانی و پراکندگی بخش های درمانی تصمیم به احداث بیمارستان جدید شهید باهنر گرفته شد که کار احداث بیمارستان جدید در سال 1387 و با 30 هزار مترمربع زیربنا اغاز شد.
وی با اشاره به اینکه پیشینه بیمارستان باهنر به 70 سال قبل بر می گردد تاکید کرد: این بیمارستان در ابتدا با 80 تخت به عنوان بیمارستان مادر در کرمان آغاز به کار کرده است و مدتی پس از انقلاب اسلامی به مجموعه ای تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تبدیل شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: کار احداث این بیمارستان با وقفه دوساله مواجه شد به نحوی که تا دو سال قبل 70 درصد پیشرفت داشته و 30 درصد کار احداث آن در دو سال گذشته انجام شده است.
رشیدی نژاد تاکید کرد: کار در حوزه بهداشت و درمان، یک کار تیمی است و در این رابطه حفظ کرامت بیماران و همراهان آن بسیار حائز اهمیت است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه توجه به بهداشت قبل از درمان از اولویت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: سرلوحه برنامه های دانشگاه علوم پزشکی با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه، اجرای بیانیه گام دوم ا نقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام علی عارفی افزود: مدیریت کلان استان کرمان در کنار رئیس دانشگاه علوم پزشکی می تواند برای سلامت استان کرمان امید بخش باشد.
Copyright © 2017. All right reserved