www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
جمعه 14 تیر 1398 , 02:13
سفیر عراق در ایران:
عراق در کنار ایران است / افزایش همکاری های اقتصادی
سفیر عراق در ایران با اشاره به اقدامات آمریکا علیه ایران گفت: دولت و ملت عراق در کنار ایران ایستاده است و به دنبال راه حلی برای رفع این مسئله هستیم.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از مهر، سعد جواد قندیل عصر پنجشنبه در دیدار با استاندار کرمان با اشاره به اینکه امروز موفق شدم که به شهر کرمان برای زیارت کارگاه ساخت گنبد امام حسین (ع) مشرف بشوم و توضیخاتی که به من در خصوص ساخت این گنبد دادند، بسیار جالب بود.

وی با اشاره به ثروت های فرهنگی و اقتصادی در استان کرمان، تصریح کرد: از مناظر طبیعی کرمان نیز بازدید کردیم و این احساس را داشتم که به ۳۰ سال پیش بر گشتیم چرا که فرهنگ اصیل کرمانی و ایرانی را مشاهده کردم.

سعد جواد قندیل تصریح کرد: ساخت گنبد نشان دهنده پیوند سیاسی و عمق روابط فرهنگی و اجتماعی بین دو ملت ایران و عراق است که با پیشینه ای که بین دو کشور وجود دارد این امر را عمیقاً احساس می کنم.

وی افزود: باتوجه به هشت سال جنگ میان ایران و عراق و یک میلیون شهید دو کشور امروز می بینیم که هفت میلیون زائر بین این دو کشور رفت و آمد می کند و فکر نمی کنم در هیچ کجای دنیا چنین ارتباطی وجود داشته باشد لذا این امر نشان دهنده این است که هیچ اقدامی نمی تواند پیوند میان دو ملت را تضعیف کند.

سفیر عراق در ایران عنوان داشت: در گذشته نه چندان دور گرفتاری هایی که توسط گروه های تکفیری در عراق بوجود آمد، شاهد بودیم که ملت، نظام و دولت ایران چگونه در کنار ملت و دولت عراق ایستادند و اینجا فتوای آیت الله سیستانی نیز موجب شد که بر این گروه تکفیری پیروز بشویم و بر خلاف انتظار کشورهای مختلف دنیا ایرانی ها این پشتیبانی را انجام دادند بنابراین ملت عراق هیچ وقت این پشتیبانی را فراموش نمی کند.

وی بیان داشت: امروزه می بینیم محاصره ای که آمریکا علیه دولت و ملت ایران کرده است دولت و ملت عراق در کنار ایران ایستاده است و به دنبال راه حلی برای رفع این مسئله هستیم و امیدواریم که بتوانیم کمکی در این زمینه انجام بدهیم و در این فاصله بتوانیم کمی از کمک های ایران را پس بدهیم.

سعد جواد قندیل گفت: یکی از وظایف سفارت تسهیل روادید بین دو کشور است و همچنین از وظایف دیگر سفارت ارتباط بیشتر و هماهنگ کردن و نزدیک کردن دو ملت به خصوص در مسائل اقتصادی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: حضور رئیس جمهور ایران در عراق و مسئولان عراق در تهران، همکاری هایی بین دو کشور ایجاد شد همچنین قرار بر این شد که میزان ارتباط مالی بین دو کشور تا ۲۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کند تا اینکه ایران را از این شرایط خارج کنیم.

وی گفت: اینجا نیز اعلام می کنم ما آمادگی هرگونه همکاری در زمینه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی با کرمان داریم و این باعث افتخار ما هست.

وی در خصوص افتتاح کنسولگری عراق در ایرن، اضافه کرد: این موضع را با مسئولان مربوطه مطرح و نتیجه آن را اعلام می کنیم.


Copyright © 2017. All right reserved