www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
جمعه 14 تیر 1398 , 02:16
استاندار کرمان:
همکاری های اقتصادی عراق و کرمان توسعه یابد
استاندار کرمان خواستار توسعه همکاری های اقتصادی بین عراق و کرمان شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از  مهر، محمدجواد فدایی استاندار کرمان عصر پنجشنبه در دیدار با سعد جواد قندیل، سفیر عراق در ایران ضمن تشکر از حضورش در شهر کرمان، اظهار کرد: بین ملت ایران وعراق سوابق تاریخی و فرهنگی زیادی وجود دارد و بعد از دوران تلخ بین دو ملت، الان در شرایط خوبی هستیم.

وی ادامه داد: مردم استان کرمان و کشور ما خیلی علاقه مند جهت سفر به عراق هستند به خصوص اینکه بزرگانی دین ما و کشور ما در عراق حضور دارند.

وی ادامه داد: تشکر می کنم از سفارت عراق در ایران که امکان رفت و آمد را فراهم می کنند تا مردم بتوانند به زیارت عتبات در عراق مشرف بشوند.

فدایی اظهار داشت: ساخت گنبد در کرمان یکی از افتخارات استان است و لازم می دانم از همه دست اندکاران در این زمینه تشکر می کنم.

استاندار کرمان تصریح کرد: من فکر می کنم ظرفیت های فرهنگی زیادی بین این دو ملت وجود دارد و از این ظرفیت در حوزه های اقتصادی نیز می توانیم استفاده کنیم چرا که این امر کمک به توسعه اقتصادی هر دو کشور می کند.

وی با اشاره به اینکه اگر سفیر با این پیشنهاد موافق باشد یک کارگروه تشکیل و این موضوع را بررسی کنند تا منجر به همکاری بیشتر بین کرمان و عراق شود، ادامه داد: مجدداً از حضور جناب سفیر و همکارانش در کرمان تشکر می کنم.

فدایی با بیان این مطلب که کمک دو ملت به یکدیگر در شرایط سخت مورد تأکید دین مبین اسلام است، افزود: اگر موافق باشید یک نماینده ای برای همکاری دو جانبه معرفی می کنم و شما نیز نماینده ای را در این زمینه معرفی کنید تا سطح همکاری ها بین کرمان و عراق بیشتر شود.

پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه کرامت و خوش آمد گویی به سفیر عراق در ایران به استان کرمان، اظهار داشت: بیش از گذشته علاقمند هستیم که روابط بین دو کشور را افزایش بدهیم.

وی با بیان این مطلب که استان کرمان ظرفیت های خوبی در زمینه های مختلفی دارد و این رویکرد می تواند تبدیل به یک نقطه عطفی بشود، عنوان داشت: خدارا شاکریم یک سفیر امام حسینی را در تهران داریم.

پورابراهیمی تصریح کرد: درخواست داریم که یک برنامه جامع در سه بخش گردشگری، معادن و حوزه تجارت حتماً میان کرمان و عراق برقرار شود و ما از طریق اتاق بازرگانی بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کند همچنین در این زمینه مجلس شورای اسلامی نیز اعلام آمادگی می کند.


Copyright © 2017. All right reserved