www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
یکشنبه 16 تیر 1398 , 11:46
استاندار کرمان:
شناسایی ۱۲۴ پروژه قابل واگذاری در سال ۹۸/ رسانه ها از طرح مسائل حاشیه ای خودداری کنند
استاندار کرمان با اشاره به شناسایی 124 پروژه قابل واگذاری در سال جاری، گفت: درباره پروژه هایی که محل اختلاف هستند، قرار شد کارگروه ویژه ای تشکیل و موضوع بررسی شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدجواد فدائی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان افزود: از مجموع 611 میلیارد تومان اسناد خزانه در سال 97 تاکنون 542 میلیارد تومان جذب شده و 69 میلیارد تومان باقی مانده و به عبارت دیگر 89 درصد جذب شده و 11 درصد باقی مانده است.
وی ادامه داد: در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان مقرر شد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مواردی که باید جا به جا شود را با اطلاع دستگاه های ذیربط انجام دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در مصوبه 23 اردیبهشت ماه 98 هیات دولت برای جبران خسارت های وارده به کشاورزان ناشی از سیل اعتباری پیش بینی نشده است، جهاد کشاورزی جنوب استان باید موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه بر اساس اعلام وزارت کشور چهار استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و بوشهر مجاز به تغییر ساعت کاری ادارات بوده اند، گفت: در رابطه با مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای تغییر ساعت کار ادارات با حفظ سقف ساعت کاری به منظور کاهش مصرف برق در ساعات پیک مصرف و جلوگیری از خاموشی مصارف شهروندان مطرح و قرار شد برق منطقه ای آمار دقیقی که نشان دهنده این مصوبه در کاهش مصرف باشد در جلسه آینده ارائه کند تا بر اساس آن تصمیم گیری شود.
استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد زمینه حضور رسانه ها در تمامی جلسات استانی به جز شورای تامین، تصریح کرد: بنای ما بر این است که رسانه ها در تمامی جلسات حضور داشته باشند و متاسفانه برخی ها دنبال طرح مسائلی هستند که وحدت و آرامش جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.
مدیرعامل برق منطقه ای کرمان نیز گفت: با اجرای مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، در مجموع بین 45 تا 50 مگاوات صرفه جویی شده است که آمار دقیقی از آن را در جلسه بعد ارائه خواهیم کرد.
علی اصغر نصرالهی افزود: تغییر ساعت کاری ادارات موجب شده که صرفه جویی بسیار خوبی در حوزه ادارات دولتی صورت گیرد که این موضوع در جلسه ای با حضور کارشناسان وزارت نیرو به صورت دقیق بررسی خواهد شد.
* جذب 89 درصدی اسناد خزانه در استان کرمان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ازمجموع 611 میلیارد تومان اسناد خزانه استان کرمان 542.1 میلیارد تومان معادل 89 درصد جذب شده است.
جعفر رودری افزود: 69.3 میلیارد تومان از اسناد خزانه باقی مانده و هنوز تعیین تکلیف نشده است.
وی ادامه داد: 611 میلیارد تومان از تخصیص اعتبارات استان مربوط به اسناد خزانه ای بوده که تاریخ آنها مربوط به سال 98، 99 و 1400 است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به تاکید استاندار کرمان مبنی بر جذب این اسناد، عنوان کرد: بالاترین رقم هایی که وجود دارد اما جذب نشده است مربوط به شهرداری کرمان 17.8 میلیارد تومان، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کرمان 9 میلیارد و 200میلیون تومان، دانشگاه علوم پزشکی 8 میلیارد و 400 میلیون تومان و میراث فرهنگی 8 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است.
رودری اظهارداشت: شهرک های صنعتی، حوزه های علمیه، برق منطقه ای، دانشگاه هایتک، راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن، دانشگاه های علوم پزشکی سیرجان و جیرفت، شهرداری سیرجان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امور عشایری کرمان و جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان نیز رقم هایی بالاتراز 500 میلیون تومان اسناد خرانه داشته اند که تاکنون جذب نشده است.
وی یادآور شد: از مجموع اعتبارات سال گذشته، به جز اعتبارات 27 صدم ورزش سایر موارد جذب شدند و مشکل خاصی نداشتند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به موضوع قیر رایگان نیز اشاره و بیان کرد: سهمیه بندی ماهانه قیررایگان ابلاغ شده و مقرر شده که دستگاه های اجرایی ذیربط در این رابطه پیگیری های لازم در سطح کشوری را داشته باشند.
رودری در ادامه درباره بودجه 98 استان کرمان، گفت: بودجه هزینه ای که مربوط به 33 دستگاه مشمول نظام بودجه ای است، ابلاغی به استان 565.7 میلیارد تومان است که تخصیص سه ماهه تاکنون 134.1 میلیارد تومان معادل 23.7 درصد است.
وی با اشاره به اینکه تا پایان خردادماه حقوق ها پرداخت شده و مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: به دلیل افزایش حقوق ها فشار بر سایر دستگاه ها وجود دارد که از طریق مرکز پیگیری می کنیم اگر قابل ترمیم باشد، اتفاق بیفتد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان کرد: یک هزار و 744 میلیارد تومان ابلاغی تملک دارایی‌های سرمایه ای است که 364.6 میلیارد تومان معادل 20.19 درصد(از کل) تخصیص داده شده است.
وی افزود: درصد تخصیص براساس منابع توزیع شده در استان کرمان از اعتبارات تملک دارایی حدود 29 درصد است و بخشی مربوط به اعتبارات توازن ملی است که قسمتی از آن هنوز توزیع نشده است.
Copyright © 2017. All right reserved