www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
یکشنبه 16 تیر 1398 , 11:47
جهت رفع کمبود آب شرب شهر کرمان در تابستان جاری عنوان شد؛
برداشت ساعتی آب از چاه‌های دستگاه‌ها و شرکت‌های حوزه شهر کرمان
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان گفت: برای گذر از تابستان امسال، تعدادی از چاه‌های آب دستگاه و شرکت‌های حوزه شهر کرمان برای کمک به تامین آب شهر کرمان به کار گرفته خواهند شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، سیدمصطفی آیت‌اللهی‌ موسوی امروز 16 تیر ماه در نشست بررسی وضعیت چاه‌های آب مورد نیاز برای تامین آب شرب شهر کرمان عنوان کرد: با توجه به شرایط شهر کرمان به دلیل کمبود آب شرب و مشکلاتی در زمینه کاهش فشار و قطعی آب، پیشنهاد شد تا تعدادی از چاه‌های آب دستگاه‌ها و شرکت‌های حوزه شهر کرمان کمک گرفته شوند.

وی به کمبود یک هزار لیتر بر ثانیه آب شرب در شهر کرمان اشاره داشت و اضافه کرد: با توجه به این شرایط و برای اینکه تابستان امسال را بتوانیم با کمترین مشکل پشت ‌سر بگذاریم، تعدادی از چاه‌های آب دستگاه‌ها و شرکت‌ها که فعلا استفاده نمی‌شوند و یا مازاد هستند، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

آیت‌اللهی موسوی ادامه داد: این اجازه برداشت به صورت موقتی و در ساعاتی از شبانه‌روز خواهد بود و بعد از تصفیه جهت ذخیره در منبع آب شرب شهر کرمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در ادامه این جلسه به لزوم برنامه‌ریزی جهت تامین آب مورد نیاز شرب استان کرمان در سال‌های آینده اشاره داشت و گفت: با وجود بارندگی‌های اخیر اما همچنان کمبود آب در استان کرمان را شاهد هستیم.

وی کاهش سطح آب‌ سفره‌های زیرزمینی را یادآور شد و افزود: یکی از راهکارهای اساسی که برای تامین آب شرب می‌توان به کار گرفت، کنترل روان‌آبها و آب‌های سطحی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان در این جلسه مقرر گردید تا شرکت آب منطقه‌ای استان و سازمان صمت، مشترکا نحوه و میزان استفاده از چاه‌های شرکت‌های حوزه شهر کرمان را بررسی و جهت کمک به رفع مشکل کمبود آب شرب برنامه و راهکار لازم را ارائه نمایند.

همچنین دو حلقه چاه آب مربوط به منابع طبیعی و دو حلقه چاه آب مربوط به اداره تعاون زندان به مدت 12 ساعت خارج از زمان مصرف خودشان، باری ذخیره‌سازی آب شرب شهر کرمان توسط شرکت آب و فاضلاب شهری به کار گرفته شوند.
Copyright © 2017. All right reserved