www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
یکشنبه 16 تیر 1398 , 11:58
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان خبر داد:
اعزام 3420 زائر کرمانی به خانه خدا/ 29 تیرماه؛ اعزام نخستین گروه زائران کرمانی
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت: 3 هزار و 420 زائر از استان کرمان امسال به زیارت خانه خدا مشرف خواهند شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا منطقه کویر، "محمود عرب‌نژاد" صبح امروز 16 تیرماه در دیدار کارگزاران حج استان کرمان با استاندار اظهار کرد: شعار حج امسال "حج، خودسازی، تمدن اسلامی" انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه طول سفر زائران استان کرمان 41 تا 43 روز خواهد بود، افزود: پیشنهاد شده زائران بخشی از مراسم ولیمه خود را برای کمک به سیل زدگان اختصاص بدهند که استقبال خوبی نیز از این پشینهاد صورت گرفته و در خرید سوغات با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از کالای ایرانی با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تفاهم کردیم که تعدادی از فروشگاه های استان با تخفیف ویژه به زائران کالا ارائه دهند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان بیان کرد: نخستین گروه اعزامی به عربستان ویزاهای آنها به صورت الکترونیکی صادر شده و همکاران ستادی ما 13 تیرماه به عربستان اعزام شده که مقدمات کار را آماده کنند و خوشبختانه مشکل خاصی در این راستا وجود ندارد.

وی افزود: نخستین گروه زائران ایرانی فردا 17 تیرماه برای حضور در مراسم حج اعزام خواهند شد که در این راستا نخستین گروه زائران کرمانی نیز 29 تیرماه اعزام می شوند و رفت زائران تا سوم مرداد ادامه دارد و برگشت از تاریخ 9 تا 14 شهریورماه خواهد بود.
عرب‌نژاد با اعلام این خبر که بیش از 86 هزار زائر از جمهوری اسلامی امسال به حج اعزام می شوند که 3 هزار و 420 زائر از استان کرمان است و 127 نفر عوامل اجرایی حج استان هستند تصریح کرد: وقوف زائران در مدینه کم است و پروازهای امسال به عربستان صرفا با هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) صورت می گیرد.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمان در بخشی از دیگری از صحبت های هخود در دیدار با استاندار کرمان با بیان اینکه برای اعزام عتبات عالیات نیز هر هفته یک پرواز از کرمان صورت می گیرد و چهار گروه زمینی نیز هر هفته اعزام می شوند افزود: از نیمه دوم مردادماه ثبت نام زائران اربعین انجام خواهد شد که با توجه به صدور ویزا رایگان، پیش بینی افزایش زائرین را داریم.
Copyright © 2017. All right reserved