www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
چهارشنبه 19 تیر 1398 , 15:55
با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان؛
۲ بند سنگی و سیمانی در منطقه ده بالای کرمان افتتاح شد
با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، 2 بند سنگ و سیمانی زیر حوزه گُجگین و چشمه امام رضا در منطقه ده بالای کرمان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان افتتاح شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، صبح امروز 19 تیر ماه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان، مدیرکل منابع طبیعی استان و جمعی از مسئولان، اولین بند سنگ و سیمانی زیر حوزه گُجگین حوزه آبخیز بند مملکت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این بند با حجم مخزن 20 هزار مترمکعب و مدیریت 200 هزار مترمکعب روان‌آب و با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان طی 45 روز احداث شده است.
آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان در حاشیه این افتتاح با قدردانی از پیمانکار، طراح و ناظرین پروژه بر اهمیت اجرای سیل‌بندها برای حفاظت شهر کرمان تاکید کرد و گفت: شهر کرمان هیچ مقاومتی از سمت شرق ندارد و در زمان بارندگی با مشکل مواجه می‌شود.
وی خواستار تسریع در احداث دیگر سیل بندها شد و بیان داشت: از محل اعتبارات مدیریت بحران اعتباراتی را برای این پروژه‌ها خواهیم دید.
به گفته طراح پروژه، عمق پی این بند یک و نیم متر در زیر زمین قرار میگیرد و در دیواره‌ها نیز حداقل بدون در نظر گرفتن پی یک متر در دستک‌ها جهت پایداری سازه فرو می‌رود.
همچنین امروز بند سنگ و سیمانی زیرحوزه چشمه امام رضا حوزه آبریز بند مملکت با اعتبار 540 میلیون تومان و ۱۵هزار مترمکعب حجم مخزن افتتاح شد.
این بند هفت و نیم متر ارتفاع دارد و عملیات اجرایی آن اردیبهشت ماه آغاز شد.

براساس این گزارش معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان همچنین امروز از روند احداث بند سنگ و سیمانی زیر حوزه " گینکان" با 50 درصد پیشرفت فیزیکی بازدید کرد.
حجم مخزن این بند 24 هزار مترمکعب است و یک میلیارد تومان برآورد هزینه شده است که طی یک ماه آینده به اتمام می‌رسد.

در معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان امروز کلنگ احداث چهارمین بند سنگ و سیمانی منطقه ده بالا با اعتبار 850 میلیون را به زمین زد.
به گفته پیمانکار این پروژه، این بند تا یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید و 29 هزار مترمکعب حجم مخزن دارد.
آیت‌اللهی موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه طرح حفاظت از شهر کرمان در برابر سیلاب‌های احتمالی از ابتدای سال جاری عملیاتی شده است، عنوان کرد: در گذشته شهر کرمان از ناحیه شرق توسط بند مملکت در برابر سیلاب‌ها محافظت می‌شد، که متاسفانه از بین رفته است و از این نظر شهر کرمان تهدید می‌شود.
وی ادامه داد: براساس طرح در نظر گرفته شده، ۱۱ بند سنگ و سیمانی در حوزه آبریز بند مملکت شهر کرمان پیش‌بینی شده است که 7 بند آن در منطقه ده بالا قرار دارد که بیشترین حجم روان‌ آب‌ها را شامل می‌شود.
موسوی با اشاره به افتتاح دو بند سنگ و سیمانی در زیر حوزه "گُجگین" و چشمه امام رضا منطقه ده بالا و پیشرفت 50 درصدی بند زیر حوزه "گینکان" بیان داشت: با ساخت بند سنگ و سیمانی روستای ده بالا تا یک ماه آینده، چهار بند در این منطقه به اتمام می‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش دستگاه‌های مربوطه و پیمانکاران بر این است که امسال قبل از بارندگی‌ها، بندهای سنگی و سیمانی به اتمام برسند و بندهای خاکی هم با همکاری منابع طبیعی امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیاتی شوند و نگرانی مردم از حیث سیلاب‌های احتمالی برطرف شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان اعتبار کل سیل‌بندهای احداثی در حوزه آبریز بند ممکلت شهر کرمان را 52 میلیارد تومان اعلام کرد.

Copyright © 2017. All right reserved