www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
چهارشنبه 19 تیر 1398 , 16:14
هفت مأموریت ویژه وزارت کشور به استانداران و فرمانداران
وزارت کشور در راستای رونق تولید هفت مأموریت ویژه برای استانداران و فرمانداران کشور با محوریت رونق تولید ابلاغ کرده است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا؛ بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع وزیر کشور روز چهارشنبه در سفر به استان کرمان و در حاشیه بازدید از مجتمع فولاد زرند ایرانیان از احیای واحدهای راکد، جلوگیری از تعطیلی واحدهای فعال، کمک به واحدهای تولیدی که مشکل جدی دارند، تلاش برای برگشت واحداهای تولیدی دارای مشکلات مالی و تحت تملیک بانک‌ها به خط تولید، تکمیل واحدهای تولیدی دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و کمک به حل مشکل پروژه‌های نیمه تمام و واگذاری آنها به بخش خصوصی به عنوان محورهای این ابلاغیه یاد کرد.

دین پرست ادامه داد: سال گذشته به استان‌ها اعلام کردیم پروژه‌های بزرگ استان که دارای پیشرفت فیزیکی خوبی هستند اما به دلیل مشکلاتی به بهره برداری نرسیده‌اند را به وزارت کشور معرفی کنند.

مشکل زیست محیطی کارخانه کک سازی زرند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع وزیر کشور با بیان اینکه در کل کشور ۹۳ طرح اعلام شده، اظهار داشت: چهار طرح در سطح کشور با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد داشتیم که به دلایلی به بهره برداری نرسیده بودند و یکی از آنها کارخانه کک سازی زرند در استان کرمان بود که بیشترین حجم سرمایه گذاری در بین این چهارطرح را به خود اختصاص داده است.
دین پرست افزود: یک هزار و ۳۱۸ میلیارد تومان برای این چهار پروژه هزینه شده است و سئوال بزرگ اینجاست که اگر پروژه‌ای مشکل زیست محیطی دارد چرا اجازه اجرای آن را می‌دهید؟
وی با اشاره به پروژه‌های کرمان عنوان کرد: مسئولان این استان تلاش‌های ارزنده‌ای در راستای رونق تولید انجام داده‌اند که جای تقدیر دارد.
دین پرست همچنین در حاشیه بازدید از کارخانه واگن سازی زرند افزود: این کارخانه ظرفیت خوبی دارد اما به هماهنگی در سطح ملی نیاز دارد تا تولید آن رونق و زمینه اشتغال زیادی را فراهم کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور در سفر یک روزه خود به استان کرمان شامگاه سه شنبه ۱۸ تیرماه با استقبال رسمی دکتر فدایی استاندار و جمعی از مسئولین استانی وارد فرودگاه کرمان شد.
سفر به شهرستان زرند و بازدید از واحدهای تولیدی این شهرستان، بازدید از کارخانجات و واحدهای تولیدی دارای مشکل در شهر کرمان، شرکت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان و حضور در جمع فعالان واحدهای صنعتی و خدماتی در محل اتاق بازرگانی استان از جمله برنامه‌های دین پرست در سفر به استان کرمان است.

معاون وزیر کشور صبح امروز چهارشنبه به همراه استاندار و جمعی از مدیران استانی وارد شهرستان زرند شد و پس از استقبال مسئولان محلی از گلخانه هیدروپونیک رز ایرانمنش، کارخانه کک سازی و پالایش قطران و مجتمع فولاد زرند ایرانیان و کارخانه واگن سازی شهرستان زرند بازدید کرد.Copyright © 2017. All right reserved