www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
دوشنبه 24 تیر 1398 , 02:20
استاندار کرمان در شورای پدافند غیرعامل تاکید کرد:
همکاری دستگاه های استان در اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل/ لزوم پیگیری و اخذ سهم استان از منابع ملی مرتبط با پدافند غیرعامل
استاندار کرمان بر همکاری دستگاه ها برای اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل استان و گزارش دهی مستمر در این زمینه تاکید کرد و گفت: پدافند غیرعامل از موضوعات مهمی است که در شرایط عادی و در تمامی کشور ها مودر توجه قرار می گیرد و فعالیت های مرتبط با آن انجام می شود تا دارایی های با ارزش و حیاتی کشور در برابر تهدیدات احتمالی مصون سازی شوند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از  روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی عصر امروز در شورای پدافند غیرعامل استان کرمان افزود: موضوع پدافند غیرعامل در شرایط کنونی که کم و بیش با تهدیداتی روبرو هستیم، اهمیت ویژه تری دارد.
وی ادامه داد: بخشی از منابع مالی پدافند غیرعامل از تبصره 21 قانون بودجه تامین می شود و بخشی نیز مربوط به دستگاه هایی است که بودجه ملی دارند و باید پیگیری های لازم برای دریافت این منابع را انجام داده و گزارشات مستمر آن را به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری کرمان ارائه دهند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان نیز در این شورا گفت: مسئولیت پدافند غیرعامل در سطح کشوری با وزرا، در استان ها با استانداران ، در دستگاه های اجرایی با مدیران و در سطح شهرستان ها با فرمانداران است.
پیمان سلاجقه با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل در اصل، بی اثر سازی تهدیدات دشمن برای رسیدن به بازدارندگی است، تاکید کرد: دشمن باید به این نتیجه برسد که اگر اقدامی علیه کشور و زیرساخت های آن انجام دهد، توفیقی نخواهد داشت.
وی به برخی اقدامات انجام شده در استان کرمان راستای پدافند غیرعامل اشاره و تاکید کرد: مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو، ساماندهی فروشگاه های سم غیرمجاز در استان، پیگیری برای ساماندهی نهالستان های غیرمجاز، ایجاد 21 پست قرنطینه دامی و گیاهی در استان، پیگیری برای استفاده از نرم افزار بومی پادویش به عنوان تنها نرم افزار ایرانی مورد تائید دولت، تست آماده به کار بودن مولدهای برق اضطراری به صورت فصلی، برگزاری دوره آموزشی پدافند غیرعامل برای دستگاه های اجرایی و شهرستان ها و بازدید از زیرساخت های مهم استان از جمله اقدامات این حوزه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو برای اولین بار رتبه استان کرمان از رتبه سوم کشوری به وضعیت سفید رسیده است و امسال برای نخستین بار بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در استان نداریم.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان به جلوگیری از ورود ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان به استان کرمان خبر داد و گفت: این اقدام در حالی انجام شده که 23 استان کشور از جمله استان های همجوار یزد که ششمین کانون آلودگی کشور بوده است، با این ویروس درگیر بودند.
وی از برگزاری رزمایش های تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: استان کرمان در حوزه پدافند غیرعامل طی سه سال متوالی رتبه برتر کشوری را به خود اختصاص داده است وتلاش می شود که این اقدامات تداوم و توسعه یابد.

Copyright © 2017. All right reserved