www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
شنبه 5 مهر 1399
چهارشنبه 26 تیر 1398 , 13:38
افزایش ۴۰ درصدی تولید در پتروشیمی کارون
مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون از آغاز پروژه هایکو در این مجتمع پتروشیمی خبر داد و گفت: با اتمام این پروژه، شرکت پتروشیمی کارون در تامین دو خوراک اصلی شامل گاز منوکسید کربن و گاز هیدروژن خودکفا می‌شود و ظرفیت تولید خود را از ۶۰ به ۱۰۰ درصد افزایش می‌دهد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا،بر اساس اعلام پتروشیمی کارون، حسین رفیع‌زاده درباره پروژه هایکو گفت: پروژه هایکو یکی از پروژه‌های استراتژیک این شرکت در راستای تامین پایدار خوراک گاز منواکسیدکربن و گاز هیدروژن است. این دو خوراک جزو خوراک‌های اصلی و بسیار مهم شرکت پتروشیمی کارون هستند. تولید مستمر و پایدار شرکت پتروشیمی کارون به تامین به موقع و کیفیت این دو خوراک بستگی دارد و در حال حاضر این خوراک ها از یکی از پتروشیمی های همجوار در حال تامین می‌شود.
وی با اشاره به سیاست شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و تصویب سهامداران شرکت پتروشیمی کارون مبنی بر افزایش تولید و جلوگیری از هرگونه توقف ناشی از عدم دریافت خوراک افزود: پروژه هایکو به عنوان یکی از پروژه‌های افزایش ظرفیت تولید در فاز یک و دو، نقش اساسی در رفع وابستگی به تامین خوراک دارد.
وی افزود: با توجه به فضای باز بین‌المللی پس از تصویب برجام و از طریق برگزاری مناقصه بین‌المللی و با حضور لایسنسورهای صاحب نام و شرکت توانمند داخلی که در زمینه اجرای پروژه‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی سوایق بسیار ارزنده‌ای داشته پیمانکار EPCC پروژه انتخاب شد.
مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون همچنین بیان کرد: این قرارداد با یکی از شرکت‌های توانمند داخلی و صاحب لیسانس معتبر در اواخر اسفند ۱۳۹۶ مبادله و با تامین منابع مالی آن در تیر ۱۳۹۷ موثر و اجرایی شد.
رفیع زاده تصریح کرد: در حال حاضر طراحی پایه به اتمام رسیده و طراحی تفصیلی پروژه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با تاکید بر تاثیرگذاری پتروشیمی کارون بر بازارهای جهانی تصریح کرد: با افزایش ظرفیت تولید به ۱۰۰ درصد، ظرفیت اسمی و اصلی این شرکت محقق شده و می‌تواند با فروش محصولات خود در بازار داخلی و خارجی ضمن تامین نیازهای داخلی، از خروج ارز جلوگیری کند و همچنین باعث افزایش میزان صادرات محصولات ایزوسیانات شود.
رفیع زاده یادآور شد: در حال حاضر شرکت پتروشیمی کارون بخش قابل توجهی از بازارهای داخلی و خارجی را با محصولات خود پوشش داده و توانسته جایگاه مناسبی در بازارهای جهانی پیدا کند.
مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون خاطر نشان کرد: کیفیت محصولات پتروشیمی کارون و سودآوری مناسب آن همواره از دلایل جذب مشتریان یه سمت محصولات این شرکت بوده که توانسته آنها را راضی کند؛ هدف از اجرای پروژه هایکو خودکفا شدن پتروشیمی کارون در تامین خوراک‌های اصلی و استراتژیک خود و افزایش ظرفیت تولید بوده است.

Copyright © 2017. All right reserved