www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 9 اسفند 1398
چهارشنبه 26 تیر 1398 , 13:55
همسویی با رقبا برای تولید در صنعت مس نیاز به سرمایه گذاری دارد
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: ارزش سرمایه‌گذاری‌های شرکت مس یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو و حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان است که امیدواریم با انجام پروژه‌های جدید به تولید ۵۴۰ هزار تن مس دست یابیم، درعین حال همسویی با رقبا نیاز به سرمایه گذاری دارد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا،اردشیر سعدمحمدی در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس با بیان اینکه سال گذشته به بالاترین رکورد تولید کنسانتره مس به میزان یک میلیون و ۱۸۰ هزار تن دست پیدا کردیم، افزود: سال گذشته تولید مس محتوی (خالص) معدنی به میزان ۲۹۸ هزار تن رسید که بالاترین میزان از زمان راه‌اندازی بود.

وی افزود: سال گذشته با توجه به میزان تولید و فروش مناسب، سود حدود پنج هزار میلیارد تومانی محقق شد و این شرکت در ۱۲ سال گذشته بازدهی مثبت یک هزار و ۶۱۶ درصدی را نصیب سهامداران کرد.

سعد محمدی، ارزش بازار مس را ۳۲۶ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای حفظ جایگاه شرکت مس و افزایش سودآوری باید راهبرد شرکت را بر مبنای توسعه اکتشافات و بهره‌برداری از طرح‌های توسعه و افزایش تولید تعریف کرد.
این متخصص صنعتی تصریح کرد: مس یکی از پرسودترین عناصر است؛ زیرا تا سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۲،۵ میلیون تن به تقاضای جهانی مس افزوده خواهد شد و این موضوع نشان می‌دهد که شرکت مس فرصت سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه را نباید از دست بدهد.
وی با اشاره به تغییرات مصرف مس در جهان از سال ۱۹۰۰ تاکنون گفت: میزان مصرف جهانی مس در این بازه زمانی به‌طور مداوم در حال افزایش بوده و در ۲۰ سال گذشته شیب تولید مس ۲ برابر شده و نباید از این روند عقب ماند.
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه در سال ۲۰۱۸ حدود ۹۹ درصد از شرکت‌های دنیا در حوزه مس سوددهی داشتند، گفت: هیچ صنعتی مانند مس سوددهی مطمئن ندارد.‌
فرصت طلایی برای توسعه
وی اضافه کرد: متوسط قیمت جهانی مس در پنج سال آینده به بیش از هفت هزار و ۵۰۰ دلار بر تن می‌رسد گفت: امروزه به ازای هر تن مس حدود ۱۲ هزار و ۵۷۰ دلار سرمایه‌گذاری لازم است که این میزان در ایران به هشت هزار دلار می‌رسد؛ بنابراین ایران یک فرصت عالی برای سرمایه‌گذاری در مس در اختیار دارد، در غیر این صورت از دنیا عقب می‌ماند.
سعد محمدی گفت: اکنون جمع ذخایر قطعی شرکت مس به ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن می‌رسد که با اکتشافات جدید این میزان افزایش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: سال ۹۸ با توجه به آمار تولید و فروش از همه بخش‌های برنامه پیش هستیم و در این بازه زمانی با وجود تحریم‌های ظالمانه پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان فروش انجام شد.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۷ روز ۲۴ تیرماه برگزار ودر مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران، سود نهایی ۱۵ تومان به ازای هر سهم تعیین شد.
Copyright © 2017. All right reserved