www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 9 اسفند 1398
چهارشنبه 26 تیر 1398 , 14:28
بازار ارز برای معاملات بورس تهدید کننده نیست
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دلار به قیمت‌های پیش بینی شده و به کمتر از ۱۱ هزار تومان نمی‌رسد، به همین دلیل بازار ارز به عنوان تهدید کننده جدی برای معاملات حاضر در بازار سرمایه محسوب نمی‌شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا،مهدی ساسانی امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه بورس از وابستگی شدیدی نسبت به دلار برخوردار است، افزود: نزدیکی قیمت دلار در بازار آزاد به نرخ بازار سنا موجب چنین تفکری برای برخی از فعالان بازار شده که شاید فروش شرکت‌هایی که ارز سنا دریافت کرده‌اند و معاملات خود را بر این اساس انجام می‌دهند، به چالش کشیده شود.

وی اضافه کرد: مصوبه های ابلاغ شده از سوی دولت و همچنین بخشنامه‌هایی که از طرف مسئولان تنظیم و ارائه می‌شود به شدت بر روند گروه‌ها در بازار تأثیرگذار است که این موضوع در کنار برخی دیگر از عوامل، زمینه ریزش شاخص بورس در بازار را فراهم می‌کند.

به گفته ساسانی، موضوعی که اکنون می‌توان برای معاملات بازار در نظر گرفت اینکه به دلیل ارائه گزارش‌های سه ماه شرکت‌ها، برآورد بهتری را می‌توان برای آینده صنایع حاضر در بورس تصور کرد.

وی گفت: بازار به اصلاح روز گذشته نیاز داشت و با توجه به اینکه این اصلاح تند و زیاد بود به نظر می‌رسد که امروز بسیاری از صف‌های فروش جمع شوند.

ساسانی افزود: نماد برخی از شرکت‌های بزرگ به منظور برگزاری مجامع متوقف شده‌اند و اکنون به عنوان غایبان بازار محسوب می‌شوند که این موضوع از جمله عامل تأثیرگذار در افت شاخص بورس بود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در کل یک خوشبینی خاص نسبت به آینده بازار سرمایه وجود دارد و شاخص بورس با توجه به کلیت بازار باردیگر در مسیر روند افزایشی قرار خواهد گرفت.

Copyright © 2017. All right reserved