www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
شنبه 5 مهر 1399
یکشنبه 27 مرداد 1398 , 01:49
سامانه اشتغال ایرانیان همچنان در مرحله بارگذاری اطلاعات
مشاور معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: سامانه اشتغال ایرانیان راه‌اندازی شده است و هم اکنون در مرحله بارگذاری اطلاعات و تولید داده‌ است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا،سامانه اشتعال ایرانیان در بهمن سال ۱۳۹۶ از سوی «علی ربیعی» وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح شد و سپس معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی اجرای آن را پیگیری کرد.

پیش از این «عیسی منصوری»، مشاور معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفته بود که با راه‌اندازی این سامانه همه افراد در سن اشتغال و کار کشور صاحب یک کد شغلی می‌شوند و بر اساس آن جمعیت فعال (بنا به تعریف، جمعیت فعال افرادی را دربرمی‌گیرد که از لحاظ اقتصادی دارای فعالیت سودمند هستند و به تولید ثروت و خدمات اقتصادی می‌پردازند).

وی معتقد است که سامانه اشتغال ایرانیان اطلاعات همه افراد در سن کار اعم از شاغلان، بیکاران و حتی جمعیت غیرفعال را پوشش می‌دهد و گزارش این سامانه به صورت مستند و دال بر اطلاعات شفاف بازار کار در لایه‌های مختلف است و در شناسایی مشاغل غیررسمی از مزیت‌های این سامانه است.

قرار بود این سامانه نیمه تیرماه راه‌اندازی شود اما این امر محقق نشد و «محمدرضا کارگر» مشاور معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با ایرنا، گفت که با توجه به زمان‌بر بودن اقدامات پیش‌بینی می‌کنم شهریور رونمایی شود.

مشاور معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار نیز امروز - شنبه - در گفت و گو با ایرنا در خصوص زمان نهایی شروع به کار این سامانه گفت: هم اکنون داده‌ها در سامانه اشتغال ایرانی بارگذاری می‌شود.

«عیسی منصوری» تصریح کرد: بارگذاری اطلاعات و تولید داده بخش مشکل شروع به کار سامانه است چرا که اطلاعات عمده‌ای در این زمینه وجود ندارد و موظف هستیم که این داده‌ها را تولید کنیم.Copyright © 2017. All right reserved