www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 13 تیر 1399
شنبه 16 شهریور 1398 , 12:20
آماده افتتاح بودن 2 طرح معدنی شرکت گل گهر
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از آماده افتتاح بودن کارخانه «ذوب و فولادسازی جهان فولاد سیرجان» و «خط دوم آهن اسفنجی کوثر» این شرکت خبر داد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا ، "جمشید ملارحمان" با اعلام این خبر اظهار کرد: خط یک ذوب و فولاد سازی جهان فولاد سیرجان به همراه واحد اکسیژن، تولید آزمایشی را آغاز کرده و در انتظار افتتاح رسمی قرار دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید این کارخانه به 1.2 میلیون تن در سال می رسد افزود: میزان اشتغال مستقیم کارخانه فولادسازی 750 نفر و اشتغال غیر مستقیم آن 2250 نفر بوده که برای راه اندازی این پروژه 230 میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با اشاره به اینکه شرکت گل گهر پیش از این نیز خط دوم آهن اسفنجی کوثر با ظرفیت تولید 2 میلیون تن (مگامدول) را آماده افتتاح کرده بود افزود: راه اندازی این کارخانه گامی جدید برای تکمیل زنجیره تولید در مجموعه گل گهر به شمار می آید

ملارحمان ادامه داد: این کارخانه با سرمایه گذاری 166 میلیون دلاری ساخته شده و میزان ایجاد اشتغال مستقیم آن به 220 نفر می رسد، علاوه بر این، 880 شغل غیر مستقیم نیز با راه اندازی این کارخانه ایجاد خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر امسال طرح های متعددی در حوزه های تولید، زیربنایی و ... در مسیر راه اندازی دارد خاطر نشان کرد: این شرکت در حوزه تولید (استخراج و تولید کنسانتره) نیز با رشد همراه شده علاوه بر این در بخش فروش ریالی محصولات، این شرکت به رقم 51.3 هزار میلیارد ریال دست یافت که 77درصد بیش از مدت مشابه سال قبل است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ادامه داد: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده سنگ آهن ایران، با اقدامات و برنامه هایی که طی سال های گذشته تاکنون داشته است، توانسته زنجیره تولید،از معدن تا شمش را کامل کند به طوری که استخراج ماده معدنی و فراوری آن از کنسانتره تا تولید گندله سنگ آهن، آهن اسفنجی و سپس شمش فولاد، سبب رشد ارزش افزوده در این مجموعه شده است.

Copyright © 2017. All right reserved