www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
چهارشنبه 18 تیر 1399
یکشنبه 24 شهریور 1398 , 16:19
استاندار کرمان در شورای توسعه و برنامه ریزی خبر داد:
کاهش ۴۶۰ میلیارد تومانی بدهی های دستگاه های اجرایی استان
استاندار کرمان گفت: بنا به اعلام دستگاه های مربوطه در سال گذشته 460 میلیارد تومان بدهی دستگاه های اجرایی استان از محل تهاتر کاهش یافته است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمتن مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی روز شنبه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان افزود: نیاز کنونی این است که دستگاه های اجرایی، طی دو هفته آینده جدولی از اسامی پیمانکارانی که دستگاه های اجرایی به آنها بدهکار هستند و بدهکاری قطعی شده تا پایان سال های 96 و 97 به تفکیک را تدوین کنند و در مقابل آن بدهی هر پیمانکار به بانک ها تا پایان سال های مزبور و بدهی مالیاتی پیمانکاران تا پایان سال های 96 و 97 ارائه شود.
وی خاطرنشان کرد: لازم است کمیته ای چهارگانه برای پیگیری موضوع، بررسی این جدول و دریافت تائیدیه بانک ها و سایر مراجع مربوطه تشکیل شود.
استاندار کرمان به موضوع واگذاری پروژه ها نیز اشاره و بیان کرد: زمانبندی لازم برای واگذاری پروژه های تعیین شده، ابتدای آذرماه است و در این رابطه در 109 مورد باید کار واگذاری آنها انجام شود.
فدائی بیان کرد: در این جلسه پیشنهاد معاونت اقتصادی استانداری برای اضافه کردن تعدادی از مناطق محروم استان به مصوبه مناطق تحت پوشش محور شرق و غرب کشور مطرح و مورد موافقت قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در چهارمین شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان ابلاغ اعتبارات جدید هزینه ای و تملک دارایی استان کرمان نیز تصویب شد.
*** 46.3 درصد اعتبارات هزینه ای استان کرمان تخصیص یافته است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه میزان تخصیص اعتبارات هزینه ای در این استان 46.3 درصد است افزود: میزان اعتبارات هزینه ای استان کرمان 554.7 میلیارد تومان است که بین 31 دستگاه استان کرمان توزیع می شود و تاکنون بالغ بر 170 میلیارد تومان برای پرداخت حقوق و بخش سایر به دستگاه ها پرداخت شده است.
جعفر رودری ادامه داد: در سال گذشته 254 بازنشسته را در استان کرمان داشته ایم که بار مالی پاداش پایان خدمت آنها حدود 21 میلیارد تومان بوده است که از این میزان 10.5 میلیارد تومان ابلاغ شده و تخصیص آن 100 درصد است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خاطرنشان کرد: هیچ اختلافی در پرداخت بین بازنشستگان نخواهیم داشت و به تمامی این افراد پرداخت های یکسان انجام خواهد شد.
رودری ادامه داد: در حوزه اعتبارات سرمایه ای نیز میزان تخصیص انجام شده 31.4 درصد و حدود 600 میلیارد تومان نقدینگی است که عمده آن اسناد و سه درصد از آن به صورت نقد است.
وی با اشاره به ابلاغ 50 میلیارد تومان برای جبران خسارت های ناشی از سیل در استان کرمان، گفت: در شورای توسعه و برنامه ریزی استان برای هزینه کرد این اعتبارات تصمیم گیری خواهد شد.
وی با اشاره به ظرفیت ایجاد شده در قالب تهاتر، خاطرنشان کرد: بخش مهم مورد نظر در زمینه تهاتر، استقبال و پیگیری افراد و پیمانکاران است و در این رابطه باید اطلاع رسانی و آگاهی رسانی لازم انجام شود.

Copyright © 2017. All right reserved