www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 9 اسفند 1398
جمعه 29 شهریور 1398 , 01:36
بازگشت رشد به بخش غیرنفتی اقتصاد کشور
رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی تاکید کرد که گزارش اخیر بانک مرکزی حکایت از بازگشت رشد به بخش غیرنفتی اقتصاد کشور دارد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا،عبدالناصر همتی در این یادداشت به توضیح نکاتی به شرح ذیل نوشت که در سه ماه اول سال ۹۸، بخش غیرنفتی که بخش مولد اقتصاد است، حدود ۴ /٠ درصد نسبت به مدت مشابه ۹۷ رشد داشته است، هرچند این رشد کمتر از توان بالقوه است ولی با توجه به رشد منفی سه فصل قبل از آن و در کنار شروع کاهش تورم، امیدوار کننده است.

وی افزود: این مهم در سایه بازگشت آرامش و ثبات نسبی بازار ارز و تخیله اثرات شوک‌های خارجی ناشی از تحریم و فشار حداکثری، تحقق یافته است.

همتی اظهارداشت: برای تقویت این رشد در فصول آینده و رونق بخش‌های مولد، نظام بانکی خودش را متعهد به کمک در تامین نیازهای نقدینگی بنگاه‌ها می‌داند.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: در این خصوص در جلسه ای با حضور معاون اول محترم رییس جمهور، وزرای بخشی تولید و برخی مدیران عامل بانک‌ها، توافق شد که بانک‌های کشور برای نیمه باقیمانده سال، در حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بخش‌های پیشران اختصاص دهند.

وی خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی و مردم عزیز مطمئن باشند که اولویت اصلی کشور، احیای تولید و اشتغال است و لذا همکارانم در نظام بانکی، علیرغم دشواری‌های ناشی از تحریم های بی‌سابقه، بمانند سابق و با تمام توان خود در کنار آنها و در خدمت رشد و تعالی کشور خواهند بود.Copyright © 2017. All right reserved