www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
دوشنبه 1 مهر 1398 , 21:15
استاندار کرمان در شورای آموزش و پرورش تاکید کرد:
پیگیری برای توسعه همکاری بین معین های اقتصادی و آموزش و پرورش/شهرداری تا دوماه آینده از هر اقدام علیه مدارس غیر دولتی خودداری کند
استاندار کرمان گفت: به منظور جلب کمک شرکت های بزرگ استان و معین های اقتصادی استان در توسعه مدارس، قرار شد در جلسه با معین های اقتصادی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی دراین رابطه بحث و تبادل نظر شود تا به هر میزان که امکان داشته باشد از کمک شرکت ها برای مسائل آموزش و پرورش استفاده کنیم.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی عصر دوشنبه در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی افزود: در این جلسه مقرر شد کارگروه های ذیل شورای آموزش و پرورش در مهرماه سال جاری بر اساس اعلام وزارتخانه تشکیل شوند.
وی با اشاره به این مطلب که مقرر شد تا زمان دریافت پاسخ ابهامات مربوطه حداکثر تا دو ماه آینده، شهرداری از هرگونه اقدام علیه مدارس غیر دولتی خودداری کند، اظهارداشت: به منظور کمک به دارالقرآن های غیر دولتی نیز مقرر شد که لیست تجهیزات مورد نیاز این مراکز تهیه و به وزارتخانه ارسال شود تا از منابع ملی برای کمک به آنها استفاده شود.
وی گفت: همچنین مقرر شد با پیگیری اداره کل آموزش و پرورش استان وکمک سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی و استانداری کرمان، همایشی از خیران استان، کشور و ایرانیان مقیم خارج از کشور تشکیل داده و از آنها برای همکاری دعوت کند.
*** ورود قرارگاه فرهنگی استان کرمان برای کمک به آموزش و پرورش و دارالقرآن ها
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل و فعالیت قرارگاه فرهنگی استان کرمان، گفت: این قرارگاه بر اساس برنامه های پیش بینی شده، به کمک واحدهای فرهنگی از جمله آموزش و پرورش و دارالقرآن ها می رود.
حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی افزود: موضوع آموزش و پرورش به قدری اهمیت دارد که در پیش نویس قانون اساسی پیشنهاد این بوده که وزارت آموزش و پرورش نداشته و قوه ای به این نام در کشور ایجاد شود و دلیل آن نیز این بوده است که نخستین معلم خداوند و پیامبر اکرم (ص) هستند و معلمی تقدس خاص خود را دارد و جایگاه معلمی چون فهم آدمی را بالا می برد و درک آدم را افزایش می دهد، و انسان سازی به معنای واقعی را به دنبال دارد، جایگاه عظیمی است.
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که کارهای مقدماتی در زمینه ساماندهی دارالقرآن های استان کرمان انجام شده است، گفت: لازم است که شورای آموزش و پرورش درباره مکانهای موقوفه از جمله مدارس موقوفه پیگیری های لازم را انجام دهد.

*** لزوم توسعه همکاری خیران و آموزش و پرورش
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی نیز در این جلسه با بیان این مطلب که برای جذب خیران باید کار ویژه ای در استان کرمان صورت گیرد، گفت: در اکثر استان های کشور درهر سال دو جشنواره خیران مدرسه ساز برگزار می شود و در کنار آن، ظرفیت کارخانجات اقتصادی بزرگ استان نیز برای توسعه مدارس به کار گرفته می شود.
مجتبی زینی وند افزود: مدارس غیردولتی 20 درصد دانش آموزان استان را پوشش می دهند و باری از روی دوش آموزش و پرورش برمی دارند و لازم است که به حمایت از آنها توجه لازم صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه میزان درصدی که از شهرداری ها برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شود، باید مشخص شود، اظهارداشت: به دلیل اینکه اختلاف نظری بین شهرداران وجود داشت سال گذشته با نظر وزیر کشور مشخص شده که این میزان به چه شکلی باید در استان ها و مناطق پرداخته شود.
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی با تاکید بر این مطلب که قانون، مبنای عمل در نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، تاکید کرد: فضای آموزشی در استان کرمان به طور کلی نیاز به توجه جدی دارد و مصوبات لازم برای حل مسائل و مشکلات آموزش و پرورش را مد نظر خواهیم داشت.
زینی وند از رویکرد فرهنگی مدیران استان کرمان تقدیر کرد و ادامه داد: شورای آموزش و پرورش استان بهترین مکان برای رفع مشکلات آموزش و پرورش است و این شوراها به این منظور تشکیل شده که با بهره گیری از امکانات استان برای رفع مشکلات آموزش و پرورش اقدام شود.
** ساماندهی اماکن رفاهی فرهنگیان در استان کرمان
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز به اقدامات انجام شده برای ساماندهی اماکن رفاهی فرهنگیان اشاره و بیان کرد: معلم رکن اصلی آموزش و نظام تعلیم و تربیت است و هر چه با دغدغه کمتری به کلاس درس برود، نتایج بهتری برای نظام آموزشی و جامعه رقم خواهد خورد.
مجید اسکندری نسب افزود: در حوزه درمان فرهنگیان نیز کلینیک فرهنگیان در دست تجهیز است و این مراکز در شهرستان های سیرجان، زرند، رفسنجان و جیرفت فعال هستند.
وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه عدالت آموزشی 610 مدرسه زیر 10 نفر در سطح استان در حال آموزش دانش آموزان هستند که از این تعداد 251 مدرسه دارای کمتر از 5 دانش آموز هستند.
وی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 2 هزار و 500 کلاس درس با استفاده از ظرفیت خیران در استان کرمان احداث شده و به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: در شهر کرمان قریب 21 فضای آموزشی دو نوبته وجود دارد که باید تلاش شود تا این مدارس از چرخه کار دو نوبته خارج شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته 60 هزار دانش آموز در حفظ جزء سی ام قرآن مشارکت کردند، گفت: 5 هزار و 300 دانش آموز در سال گذشته به راهیان نور اعزام شده اند و در سال جاری نیز در هر مدرسه یک یادواره شهدا برگزار خواهد شد.
اسکندری نسب، پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در استان کرمان را 97.76 درصد دانست و ادامه داد: استان کرمان در تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان در پیش دبستانی جز پنج استان برتر کشور بوده است.
وی با اشاره به اینکه 32 هزار نفر از دانش آموزان استان کرمان در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند و نیاز به حمایت های ویژه دارند، تصریح کرد: در حال حاضر 34 هزار دانش آموز اتباع بیگانه نیز در استان کرمان در حال تحصیل هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در راستای جمع آوری بخاری های نفت سوز کارهای خوبی در استان کرمان انجام شده است، گفت: تاکنون 17 مدرسه مهارت نیز در استان کرمان راه اندازی شده است.
وی به برنامه ریزی برای طرح توسعه حفظ جزء سی قرآن کریم با استفاده از ظرفیت دستگاه های مرتبط نیز اشاره و بیان کرد: 18 دارالقرآن در استان کرمان نیاز به رفع مشکلات دارند که بایددر این زمینه اقدامات لازم انجام شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: انس دانش آموزان با قرآن کریم یکی از بهترین راهکارها برای کاهش آسیب های اجتماعی است.
در این جلسه سهم آموزش و پرورش از محل عوارض پروانه های ساختمانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

Copyright © 2017. All right reserved