www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
دوشنبه 1 مهر 1398 , 21:25
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
راه‌اندازی 16 مدرسه کارآفرین در استان
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در راستای رونق تولید هنرستان ها را در دستور کار قرار داده ایم که کار آموزش همراه با تولید را در این مدارس دنبال می کنیم و 16 هنرستان کارآفرینی در استان راه اندازی کرده ایم.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا، "احمد اسکندری‌نسب" بعد از ظهر امروز اول مهرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: از سال 92 در استان کرمان در راستای عزتمندی معلمان فعالیت هایی را آغاز کرده ایم زیرا رکن اصلی آموزش و نظام تعلیم و تربیت معلم است و هرچه این قشر با فراغ بال، انگیزه بهتر و با دغدغه کمتری در کلاس درس حضور یابند، می توانیم نتیجه بهتری از کار آنها بگیریم.
وی افزود: در این راستا همه مراکز رفاهی استان را در دستور کار قرار داده و علی رغم محدودیت های مالی، در همه شهرستان ها و مناطق فضایی برای استفاده همکاران تعریف کرده ایم.
اسکندری‌نسب تصریح کرد: درمان فرهنگیان بحث مهمی است که در کرمان کلینیک فرهنگیان به دستگاه های مورد نیاز مجهز خواهد شد و کلینیک های فرهنگیان در شهرستان های سیرجان، زرند، رفسنجان و جیرفت نیز فعال شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید بیان کرد: برای رسیدن به عدالت آموزشی، قریب به 610 مدرسه در استان با کمتر از 10 نفر دانش آموز خدمات آموزشی ارائه می کنند و 251 مدرسه زیر 5 نفر در مناطق کوهستانی، دوردست و عشایری داریم.
وی با اشاره به کمک خیّران به ساخت مدرسه افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا امروز قریب به 2 هزار و 500 کلاس درس در استان کرمان با همکاری خیران ساخته شده و با توجه به ورود خیران برای شهر کرمان پروژه های بزرگی تعریف کرده ایم.
اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه در جمع کردن بخاری های نفتی از مدارس و همچنین مدارس خشت و گلی کارهای خوبی در سطح استان کرمان انجام شد، اظهار کرد: در راستای رونق تولید هنرستان ها را در دستور کار قرار داده ایم که کار آموزش همراه با تولید را در این مدارس دنبال می کنیم و 16 هنرستان کارآفرینی در استان راه اندازی کرده ایم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت های قرآنی گفت: در سال گذشته 60 هزار دانش آموز در مدارس استان برای حفظ جزء 30 قرآن کریم ثبت نام کرده اند ضمن آنکه در 3200 مدرسه نماز جماعت برگزار شده است.
وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت 5 هزار و 300 دانش آموز در سال گذشته به اردوی راهیان نور اعزام شدند و امسال قصد داریم در هر مدرسه یک یادواره شهید برگزار کنیم.
اسکندری‌نسب در پایان بیان کرد: پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی استان،97.76 درصد رشد داده ایم و در نوآموزان پیش دبستانی جزو پنج استان برتر کشور هستیم.


Copyright © 2017. All right reserved