www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 20 تیر 1399
دوشنبه 1 مهر 1398 , 21:27
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
خام فروشی ۹۸ درصد محصول پسته کشور
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: 98 درصد محصولات پسته کشور، خام فروشی می شود در حالی که باید در ابتدا ایجاد ارزش افزوده شده و بعد صادرات شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا، احمد انارکی محمدی امروز اول مهرماه در جمع دانش آموزان دخترانه رضویه دوره اول رفسنجان اظهار کرد: در حوزه کشاورزی، کشورهایی پسته ما را می خرند و بسته بندی می کنند که ارزش افزوده این کار بیشتر از خام فروشی است اما هر سال ۹۸ درصد محصولات ما خام فروشی می شود.
وی افزود: ایران در دنیا مهد تولید پسته است اما سود این تولید در قالب ایجاد ارزش افزوده از این محصول به جیب کشورهای دیگرمی رود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود 96 هزار مدرسه با بیش از 600 هزار کلاس درس در کشور خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت موجود در کشور و اعمال تحریم های تکراری آمریکا علیه ایران، اخیرا هم بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی ما را تحریم کردند که این ها فشار به ملت ما است اما ملت ایران اسلامی همچنان در برابر ناملایمات، سختی ها و تحریم های دشمن مقاومت نشان می دهد.
انارکی محمدی تصریح کرد: کشور ایران دارای مزیت ها و شاخصه های بارزی در جهان است از جمله اینکه از نظر تولید علم، نانو، تولید تجهیزات جنگی، موشکی و هسته ای، هوافضا و داروسازی و ... جزء ده کشور اول دنیا است و امروز بهترین پزشکان دنیا متعلق به ایران هستند.
وی خطاب به دانش آموزان بیان کرد: با درس خواندن آینده کشور را به دست بگیرید و کشور را به خودکفایی کامل برسانید وطیفه دولت و حاکمیت آماده سازی فضا، محیط و شرایطی است که بتوانید در آن به سهولت درس بخوانید.
انارکی محمدی افزود: ایران آنقدر بزرگ است که می تواند 23 کشور اروپایی مانند انگلیس، آلمان، فرانسه و بلژیک را در دل خود جای دهد؛ دو کشور در دنیا از نظر داشتن تمام نعمات خدادادی وجود دارد که یکی از آنها ایران است، بخه‌طوری‌که همه چیز از تولیدات، کشاورزی، ذخایر نفتی، ذخایر معدنی و ... را در خود جای داده است و فقط شما باید از این ظرفیت ها برای رشد و توسعه کشور استفاده کنید.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: در سال 1401 حدود 320 هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته می شوند امروز باید برنامه ریزی برای جایگزین این افراد را تعلیم و تربیت کنیم.


Copyright © 2017. All right reserved