www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
سه شنبه 29 بهمن 1398
جمعه 5 مهر 1398 , 16:24
وزیر صمت در بم عنوان کرد:
شکست برنامه های دشمن برای بیکاری میلیونی کارگران در ایران
وزیر صمت گفت: تصور دشمن این بود که تا پایان اسفند 97 تمامی کارخانجات تولیدی کشور تعطیل می شوند و شاهد بیکاری میلیونی کارگران در ایران هستند که توهمی بیش نبود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، رضا رحمانی عصر امروز 4 مهرماه 98 در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بم با اشاره به ماهیت جنگ اقتصادی علیه کشور ایران افزود: ۱۷ ماه جنگ اقتصادی علیه کشور آغاز شده و در این شرایط واردات خودرو را ممنوع کردیم اما واردات قطعه توسط دشمن ممنوع و همچنین صادرات مواد خام آزاد و در مقابل صادرات محصول تحریم شده است.
وی تصریح کرد: تصور دشمن این بود که تا پایان اسفند 97 تمامی کارخانجات تولیدی کشور تعطیل می شوند و شاهد بیکاری میلیونی کارگران در ایران هستند که توهمی بیش نبود.
وی با بیان اینکه برخی از صنایع از جمله فولاد و مس در شرایط تحریم رونق گرفته اما در نقاطی از جمله خودرو دچار مشکل شدیم اظهار داشت: روحیه مدیران برای جلوگیری از بیکاری کارگران در شرکت‌های خودروسازی کرمان روحیه رزمندگی و جهادگری الگو گرفته از دوران دفاع مقدس است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قطعه سازی کرمان به ایران خودرو و سایپا وصل می شود و با بستن چند قرارداد با این شرکت‌ها این منطقه فعال می‌شود.
رحمانی افزود: طرح نهضت ساخت داخل را امسال راه‌اندازی کردیم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا سال 1400 شمسی به میزان ۱۰ میلیارد دلار واردات را به ساخت داخل تبدیل می کنیم که از این میزان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار مربوط به خودرو است و باید همه افراد در این زمینه بسیج شوند.
وی گفت: تولید برای وزارت صنعت مهم است و امکانات خوبی در منطقه ارگ جدید بم ایجاد شده و امکانات این منطقه برای کشور سرمایه و قابل توسعه است.
وزیر صمت با اشاره به فرصت خرما در منطقه بم گفت: خرما به عنوان یک برند ملی شناخته می‌شود و در این زمینه می‌توانیم با فراوری و بسته بندی، تولید محصولات متنوع را در برنامه قرار دهیم.
رضا رحمانی تاکید کرد: خرمای بم ظرفیت ارزش افزوده بیشتر را دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت با وجود منابع اندک، اعتباری برای این حوزه تخصیص می‌دهد.
براساس این گزارش، نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به بحران جدی باغداران این منطقه گفت: بیش از ۵۰ درصد معادل ۱۱۰ هزار تن خرمای مضافتی استان کرمان امسال از بین رفت.
حبیب‌الله نیکزادی‌پناه عصر پنجشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان بم افزود: برخی تصمیم‌گیری‌ها آسیب بسیار جدی به تجار و باغداران شرق استان کرمان وارد کرده و با نگاه خوب وزارت صمت در پیشگیری از صادرات خرما و اصلاح تعرفه گمرکی، مشکلات کشاورزان و باغداران رفع شده است.
وی ادامه داد: پیش از این هشت هزار تومان تعرفه گمرک برای یک کیلوگرم خرمای صادراتی، مقرر شده بود.
نماینده شهرستانهای بم، ریگان و نرماشیر و فهرج در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن به دنبال پیداکردن سوژه جوسازی برعلیه ملت و حکومت ایران است که نباید اجازه این اتفاقات داده شود لذا دولت مقدمات صادرات امسال محصول خرما را فراهم کند.
وی افزود: امید بسیاری از مردم بم و شرق استان کرمان برای اشتغال به فعالیت صنایع خودروسازی معطوف شده و به علت تحریم ها و بی توجهی به تولید در برخی سازمان ها، این مجموعه پرشتاب را به حالت تعطیل درآوردیم.
نیکزادی‌پناه بیان کرد: با مشکلات اقتصادی در خودروسازی‌ها، بازار و صنایع جانبی شرق استان کرمان آسیب دیدند و اشتغال پایدار منطقه در حال نابودی هستند.
وی اظهار داشت: آثار تخریب بیکاری کمتر از بمب نیست و شرق استان کرمان منطقه حساسی است و باید به شدت تلاش کنیم با نگاه توسعه‌گریانه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانیم در روزهای آینده افراد بیکار را به کار بازگردانیم.

Copyright © 2017. All right reserved