www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
سه شنبه 29 بهمن 1398
چهارشنبه 17 مهر 1398 , 01:21
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان خبر داد:
رشد 2 درصدی بیمه شدگان استان کرمان طی 6 ماهه اول سال جاری
مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان این مطلب که حدود4 هزار و 500 نفر از زنان استان کرمان تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار هستند و در ادامه از تعداد بیمه شدگان جدید سخن به میان آورد و عنوان کرد: رشد بیمه شدگان در 6 ماهه اول سال جاری حدود 2 درصد است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا، "علی حسینی‌" پیش از ظهر امروز 16 مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: یک میلیون 450 هزار نفر در استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند شایان ذکر است که 120 هزار خانوار مستمری بگیر در استان کرمان داریم.

وی از تعداد کارگاه‌های فعال در استان کرمان سخن به میان آورد و بیان کرد: 51 هزار کارگاه فعال در سطح استان داریم که در این کارگاه‌ها حدود370 هزار بیمه شده اجباری هستند که حدود 20 درصد آنها خانم هستند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان این مطلب که 3 شعبه تامین اجتماعی در شهر کرمان داریم، اظهار کرد: بسیاری از خدمات تامین اجتماعی غیرحضوری هستند.

وی با بیان این مطلب که حدود4 هزار و 500 نفر از زنان استان کرمان تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار هستند و در ادامه از تعداد بیمه شدگان جدید سخن به میان آورد و عنوان کرد: رشد بیمه شدگان در 6 ماهه اول سال جاری حدود 2 درصد است.

حسینی در پاسخ به این سوال که احیای شورای عالی تامین اجتماعی در چه مرحله است زیرا این خواسته اصلی کارگران و کارفرمایان است؟ گفت: در جریان این موضوع نیستم و در سطح کشور مطرح است.

وی ادامه داد: حدود 50 هزار کارگر ساختمانی در استان دارید که تا 15 آبان‌ماه باید در سامانه رفاهی ثبت نام کنند تا از خدمات رفاهی بتوانند استفاده کنند و همچنین همه دانشجویان می‌توانند به شعب تامین اجتماعی مراجعه و تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گیرند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان بیمه شدن همه کارگران را الزامی دانست و اظهار کرد: در استان کرمان حدود 4 هزار و 300 کارگر خارجی بیمه هستند.

وی بیان کرد: اگر خانمی ازدواج دوم دائمی داشته باشد، می‌تواند حقوق شوهر مرحوم اول خود را همچنان دریافت کند.
Copyright © 2017. All right reserved