www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
سه شنبه 29 بهمن 1398
چهارشنبه 17 مهر 1398 , 01:27
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان:
ارزانی سفر به ایران منجر به افزایش۱۷درصدی گردشگران خارجی کرمان شد
مدیرکل میراث فرهنگی کرمان با اشاره به افزایش ۱۷ درصدی ورودی گردشگری خارجی به استان کرمان گفت: این افزایش آمار به دلیل ارزانی سفر به ایران است و ربطی به زیرساخت ها ندارد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از مهر، فریدون فعالی پیش از ظهر سه شنبه در شورای اداری استان کرمان اظهار کرد: امروزه گردشگری به عنوان یکی از پر رونق ترین صنایع جهان مطرح است و بیشترین درآمد را دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از کشورها گردشگری را محور توسعه خود قرار داده اند، افزود: استان کرمان دارای ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشگری است که از آن جمله می توان به ثبت جهانی هفت اثر، ثبت ملی ۷۰۰ اثر و وجود ۲۰ موزه فعال با ۱۰ هزار شی تاریخی اشاره کرد.

وی وجود ۱۱ فصل کاوش در استان کرمان را بیانگر آثار تمدنی استان کرمان دانست و گفت: در بحث زیرساخت های گردشگری در استان کرمان ۴۷۴ واحد اقامتی، پذیرایی و بوم‌گردی با ۱۴ هزار و ۳۶۰ تخت و ۷۸ دفتر خدمات مسافرتی وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ورودی گردشگران داخلی به استان کرمان تا پایان شهریورماه امسال را ۱۲۳ هزار ۴۵۰ نفر بیان کرد و گفت: این آمار نسبت به سال گذشته ۹ درصد کاهش یافته است.

وی همچنین گفت: در مدت گفته ۲۲ هزار و ۹۹۷ نفر گردشگر خارجی وارد استان کرمان شده اند که در این زمینه رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم. البته این افزایش آمار به دلیل ارزانی سفر به ایران است و ربطی به زیرساخت ها ندارد به گونه ای در برخی استان های دیگر کشور آمار گردشگران خارجی بالاتر از کرمان است.

فعالی با اشاره به اینکه ۱۲۲ پروژه گردشگری در استان کرمان با اعتبار بالغ بر هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان در دست ساخت است، افزود: با اجرای این پروژه ها بالغ بر پنج هزار تخت به ظرفیت استان کرمان اضافه می شود و بر این اساس آمار تخت های واحدهای اقامتی کرمان به ۲۰ هزار عدد می رسد.

وی ضریب اشغال تخت در استان کرمان را ۳۵ درصد عنوان کرد و یادآور شد: چنانچه این شاخص کمتر از ۶۰ درصد باشد برای سرمایه گذار توجیه ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به بیان چالش های این حوزه پرداخت و گفت: کرمان در مسیر تورهای کلاسیک کشور نیست، در بحث فرودگاه ها ایرلاین های خارجی نداریم و در همین حوزه ویزای فرودگاهی هم در کرمان صادر نمی شود.

وی گفت: با وجود ظرفیت های گردشگری بالا در استان کرمان سهم بسیار کمی در حوزه اینترنت و معرفی ظرفیت های گردشگری استان را داریم به گونه ای که کرمان جزو پنج استان آخر در این زمینه است و در واقع گردشگری این خطه زیر سایه صنعت، معدن و... قرار دارد.

فعالی عنوان کرد: با تهیه طرح جامع گردشگری در حال پی گیری مباحثی به منظور بهبود شرایط در قالب این طرح هستیم تا با برنامه کاربردی و جامعه محور گردشگری پایدار را در استان کرمان محقق کنیم.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری نیاز به حمایت دارد که در این طرح باید دیده شود، گفت: همچنین مباحث آموزشی و تعریف مسیرهای جدید آموزشی توسط مشاور طرح در دست اقدام است.

Copyright © 2017. All right reserved