www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
دوشنبه 6 آبان 1398 , 22:37
۱۷۵ هزار نفر در شهرستانهای رفسنجان و انار زیرپوشش بیمه سلامت
رئیس بیمه سلامت شهرستان رفسنجان گفت: در مجموع ۱۷۵ هزار و ۹۴۰ نفر زیر پوشش بیمه سلامت در شهرستانهای رفسنجان و انار هستند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا، محسن بیجامی ظهر امروز ۶ آبان ماه در نشست خبری به مناسبت هفته بیمه سلامت اظهار کرد: سوم تا نهم آبان هفته بیمه سلامت است و اهداف استراتژیک سازمان بیمه سلامت دسترسی عادلانه به خدمات، سلامت‌محوری و حفاظت مالی است.

وی با بیان اینکه در رفسنجان ۱۵۴ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه‌شده سلامت داریم، افزود: ۲۱ هزار و ۴۴۰ نفر هم بیمه‌شده در شهرستان انار هستند که در مجموع ۱۷۵ هزار و ۹۴۰ نفر زیر پوشش بیمه سلامت در شهرستانهای رفسنجان و انار هستند.

بیجامی با بیان اینکه هفت مرکز خدماتی برای رفاه حال بیمه‌شدگان نسبت به دسترسی ایجاد شده که دفتر شهید رجایی در شهر رفسنجان، اسماعیل‌آباد نوق، صفائیه، بهرمان، کشکوئیه، بیاض و انار را شامل می‌شود عنوان کرد: در بحث هزینه‌ای در ۶ ماه اول سال جاری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان هزینه درمان بیمه‌شدگان سازمان بیمه‌ سلامت در مطب‌ها، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها را پرداخت کردیم.

رئیس بیمه سلامت شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: در ۶ ماه اول امسال ۲۴۳ هزار و ۹۶۵ مورد مراجعه به مؤسسات درمانی بوده که هر دقیقه یک نفر از دفترچه بیمه سلامت استفاده کردند همچنین ۱۵ هزار و ۷۵۷ پرونده بستری و بستری موقت تشکیل شده که به طور متوسط روزانه ۸۸ نفر در بیمارستان‌ها از بیمه سلامت استفاده کردند.

بیجامی بیان کرد: بیمه سلامت در رفسنجان با ۱۰۵ مؤسسه شامل آزمایشگاه، درمانگاه، پزشک، رادیولوژی و داروخانه قرارداد همکاری دارد که از جمله طرح‌های سال جاری بیمه زندانیان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) را می‌توان نام برد. ضمن اینکه افراد مجهول‌الهویه هم که معرفی‌نامه داشته باشند ۹۰ درصد هزینه بیمارستان آن‌ها را تقبل می‌کنیم.

رئیس بیمه سلامت شهرستان رفسنجان تصریح کرد: استان کرمان سال گذشته پایلوت کشوری در بحث نسخه‌نویسی الکترونیکی بوده و در رفسنجان هم این طرح در حال اجراست برای تشویق پزشکان جهت استفاده از نسخه الکترونیکی پایان ماه هزینه نسخه‌ها و حق بیمه به پزشکان پرداخت می‌شود.

بیجامی همچنین از وسع‌سنجی برای بیمه سلامت همگانی (اجباری) خبر داد و گفت: ثبت نام این طرح از ۱۳آبان آغاز خواهد شد و افراد بایستی در سامانه ثبت‌نام کنند که دهک‌های اول تا سوم به صورت رایگان زیرپوشش بیمه قرار خواهند گرفت چنانچه افراد از تاریخی که اعلام می‌شود بگذرد و در طرح ثبت‌نام نکنند مشمول خدمات رایگان نخواهند شد.

Copyright © 2017. All right reserved