www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
پنجشنبه 9 آبان 1398 , 15:45
حضور27 سفیر و رایزن اقتصادی خارجی در سیرجان
27 سفیر و رایزن اقتصادی خارجی به شهرستان سیرجان سفر و در جشنواره گلیم و پسته شرکت کردند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از فارس، احمد علی‌رمضانی در حاشیه جشنواره گلیم و پسته اظهار داشت: یکی از رسالت‌های رسانه ملی حفظ آداب و رسوم و فرهنگ‌هاست و در سال رونق تولید این جشنواره در بحث تولید و اشتغال و مباحث اقتصادی اهمیت زیادی دارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان بیان داشت: این جشنواره درشهرستان‌های انار و رفسنجان ادامه دارد و این برنامه‌ها هم در شبکه استانی و هم سراسری پخش خواهد شد تا ظرفیت‌های استان کرمان بیشتر شناخته شود و بتوانیم در رونق تولید و اقتصاد استان نقش خود را ایفا کنیم.

اشتغال 15 هزار زن سیرجانی در صنعت گلیم‌بافی

سرپرست فرمانداری سیرجان اظهار کرد: مردم شهرستان سیرجان مردمی پرتلاش هستند که بیش از 20 هزار نفر در صنایع و معادن این شهرستان و بیش از 15 هزار نفر از زنان روستایی و عشایر هم در صنایع دستی و گلیم‌بافی مشغول فعالیت هستند.

محمد محمودآبادی افزود: سالیانه هم بیش از 50 هزار مترمربع گلیم شریکی‌پیچ در این شهرستان بافته می‌شود که غالبا صادر می‌شود و مشتریان جهانی دارند.

وی تصریح کرد: این جشنواره نیز در راستای ایفای شناخت توانمندی‌های شهرستان سیرجان و مردم سخت‌کوشش برگزار شد و ما این اهداف را در غالب برنامه‌های فرهنگی متعدد دنبال می‌کنیم.

به گزارش فارس، 27 سفیر و رایزن اقتصادی از 15 کشور جهان در این جشنواره شرکت کردند و عصر دیروز هم ضمن بازدید از ترمینال ضبط و فرآوری پسته جلال‌آباد سیرجان و نحوه بسته‌بندی‌های صادراتی آشنا شدند و سپس به همراه استاندار کرمان و معاون دیپلماسی و اقتصادی وزارت امور خارجه و مسئولان استانی و محلی از روستای جهانی گلیم یعنی دارستان شرکت کردند که با استقبال بی‌نظیر مردم و گلیم‌بافان این روستا روبه‌رو شدند.

همچنین این مهیمانان از نحوه مراحل تولید گلیم و کارگاه‌های آموزشی و رنگرزی و موسیقی محلی و گویش‌های خوب گلیم‌بافان این روستا نیز آشنا شدند.
Copyright © 2017. All right reserved