www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
جمعه 17 آبان 1398 , 15:44
3 دهک پایین با ارائه کد ملی خدمات بیمه‌ای رایگان می‌گیرند
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: 3 دهک پایین جامعه با ارائه کد ملی خدمات بیمه‌ای رایگان دریافت می‌کنند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از فارس، محمد جعفری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه کرمان از هزینه‌کرد 250 میلیارد تومانی بیمه سلامت در ماه خبر داد و اظهار داشت: مراکز درمانی استقبال خوبی از دفترچه‌های بیمه سلامت دارند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان متوسط امید به زندگی در کشور را ۷۴ سال عنوان کرد و افزود: این میزان قبل از انقلاب، ۵۳ سال بود، کشورهای پیشرفته دنیا در طول ۴۰ سال، تنها ۱۰ سال امید به زندگی را افزایش داده‌اند که در کشور ما ۲۰ سال است.

وی با بیان اینکه رشد حوزه سلامت ایرانیان در ۴۰ سال گذشته ۲ برابر شده است، ابراز داشت: این موضوع در شبکه بهداشت جهانی قابل تقدیر است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از خدمات نسخه الکترونیک سخن به میان آورد و تصریح کرد: بیمار با کد ملی ویزیت می‌شود و می‌تواند با ارائه کد ملی خود به داروخانه‌ها، دارو دریافت کند، این طرح از کرمان آغاز شد و اکنون به ۳۰ درصد شهرستان‌های کشور رسیده است.

وی با اشاره به خدمات بیمه‌ای رایگان به سه دهک پائین جامعه خاطرنشان کرد: کسانی که تاکنون هیچ دفترچه بیمه‌ای نداشته‌اند، می‌توانند زیرپوشش بیمه‌ای کشور قرار گیرند.

جعفری اظهار کرد: طرح بیمه اجباری ایرانیان در قالب برنامه ششم توسعه کشور صورت گرفته و وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه عامل اجرای آن هستند‌ که سه دهک پایین جامعه با ارائه کد ملی می‌توانند خدمات رایگان دریافت کنند و پنج دهک بالا نیز حق بیمه خود را می‌پردازند.
Copyright © 2017. All right reserved