www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
پنجشنبه 12 دی 1398 , 00:04
استاندار کرمان خبر داد:
راه‌اندازی مرز هوایی جیرفت در آینده نزدیک
استاندار کرمان با بیان این مطلب که سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آفریقایی، آسیایی و اروپایی می توانند زمینه همکاری‌ها علمی و پژوهشی استان کرمان را با سایر کشورهای دنیا فراهم کنند، عنوان کرد: بزودی مرز هوایی جیرفت برای صادرات محصولات کشاورزی استان راه‌اندازی خواهد شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا،دکتر "محمدجواد فدایی" عصر امروز یازدهم دی‌ماه در دومین جشنواره مرکبات جنوب با حضور ۱۵ سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی گفت: جنوب استان کرمان امکانات و ظرفیت‌های بسیار خوب با پتانسیل های بالایی دارد به طوری که در تولید و کیفیت برخی از محصولات کشاورزی، جنوب اتسان کرمان دارای رتبه‌های برتر کشوری است.

وی برنامه‌ریزی برای آینده و بیان داشته‌ها را از اهداف برگزاری جشنواره‌ها در استان کرمان برشمرد و عنوان کرد: برای حل مشکلات در جنوب استان کرمان باید ابتدا به این پرسش پاسخ دهیم که علت فقر و محرومیت در جنوب استان کرمان با وجود این همه تولید و ظرفیت‌ها چیست؟ برای رفع فقر به همت و تلاش نیاز است که خوشبختانه هم در سنوات گذشته و هم در دولت کنونی اقداماتی برای توسعه جنوب استان کرمان برنامه‌ریزی و در حال اجرا شدن است.

استاندار کرمان بر تاثیر میزان تولید در قیمت کالاها بیان کرد: باید به صادرات و فرآوری محصولات کشاورزی توجه ویژه داشته باشیم. خوشبختانه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مشکلات جنوب استان در فروش محصولات کشاورزی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ کمتر شده و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال و در سنوات آینده دیگر شاهد بروز مشکل گذشته نباشیم و در این راستا به بحث تنظیم بازار نیز توجه داشته باشیم.

وی خطاب به سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی گفت: اگر زمینه‌هایی برای همکاری‌های بین کشورهای دیگر و جنوب استان کرمان وجود دارد؛ حتما پتانسیل‌های جنوب استان کرمان را برای توسعه بیشتر معرفی کنید.

فدایی با بیان اینکه استان کرمان در بخش های کشاورزی، گردشگری، صنعتی و معادن ظرفیت‌های خوبی دارد که می‌تواند برای سرمایه‌گذاران خارجی جذابیت داشته باشد افزود: توقع داریم که سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و حتی آفریقایی در زمینه جذب سرمایه‌گذار خارجی در بخش‌های مختلف در استان کرمان تلاش کنند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با بیان این مطلب که سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آفریقایی، آسیایی و اروپایی می توانند زمینه همکاری‌ها علمی و پژوهشی استان کرمان را با سایر کشورهای دنیا فراهم کنند، عنوان کرد: بزودی مرز هوایی جیرفت برای صادرات محصولات کشاورزی استان راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، "سعید برخوری" رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان نیز در این مراسم گفت: سالانه در جنوب استان کرمان ۴.۵ میلیون تن محصول کشاورزی برداشت می شود ضمن آنکه ۸۵ گونه زراعی و باغی در جنوب استان کرمان کشت می‌شود.

وی از عملکرد و کیفیت بالای محصولات کشاورزی جنوب استان سخن به میان آورد و بیان کرد: یکی از ویژگی های جنوب استان در این است که به دلیل شرایط آب و هوایی خاص این منطقه محصولات خارج از فصل در این خطه با کیفیت بسیار خوبی تولید می‌شود.

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان بیان کرد: این منطقه در تولید خیار، سیب‌زمینی، گیاهان دارویی، خرما و محصولات گلخانه‌ای رتبه اول کشور را دارد ضمن آنکه در تولید مرکبات نیز رتبه سوم کشوری به این استان اختصاص داده شده است.

این مقام مسئول از تنوع اقلیمی جنوب استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: جنوب استان کرمان در تولید گردو رتبه پنجم کشوری و در تولید خرما رتبه اول کشوری را دارد که نشان دهنده تنوع اقلیمی این منطقه است.

برخورداری اظهار کرد: سطح زیر کشت مرکبات جنوب استان کرمان حدود ۳۳ هزار هکتار است که در این باغات ۵۳۰ هزار تن محصول مرکبات نسبتا ارگانیک تولید می شود شایان ذکر است که پدر مرکبات ایران معتقد است که گریپ‌فروت جنوب استان کرمان بی‌نظیرترین و مرغوب‌ترین گریپ‌فروت جهان است.


Copyright © 2017. All right reserved