www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
پنجشنبه 12 دی 1398 , 00:18
مدیرکل کمیته امداد استان خبر داد:
راه‌اندازی ۱۰۰۰ نیروگاه خورشیدی تا پایان سال جاری در استان کرمان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این نهاد، شرکت توزیع نیروی برق شمال استان و بانک‌های توسعه تعاون و پست‌بانک استان تا پایان سال جاری هزار نیروگاه خورشیدی توسط این نهاد در استان راه‌اندازی می‌شود.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا،"یحیی صادقی" در مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین و ایجاد ۱۰۰۰نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی در استان کرمان افزود: دیدگاه کمیته امداد بر این است که مشاغل پایدار و درآمدزا برای خانواده‌های تحت حمایت و محرومان ایجاد کند.

وی بابیان اینکه طبق اعلام رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان ۱۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند بیان کرد: ۱۰ درصد این جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند که آمار بالای مددجویی زیبنده استان ثروتمندی همچون استان کرمان نیست.

صادقی بابیان اینکه نگاه کمیته امداد استان کرمان بر ایجاد مشاغل پایدار و مولد برای مددجویان است و خوشبختانه کمیته امداد استان کرمان تاکنون نیز در این زمینه در سطح استان و کشور موفق عمل کرده و طی دو سال پیاپی موفق به اجرای بیش‌ترین شغل در استان شده و رتبه برتر اشتغال را در بین دستگاه‌های مربوطه در استان کسب کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ایجاد هزار طرح گلخانه‌ای توسط این نهاد در استان خبر داد و افزود: با اجرای طرح‌های گلخانه‌ای مددجویان علاوه بر کسب درآمد و خودکفایی توانسته‌اند تعدادی افراد بیکار را نیز مشغول به کار کنند.

وی در ادامه به اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی توسط این نهاد در راستای اشتغال و توانمندسازی مددجویان اشاره و بیان کرد: تاکنون ۷۴۶ طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویان در استان اجراشده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری نیز ۱۰۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی جدید که عملیات اجرای آن در استان شروع‌شده راه‌اندازی و وارد مدار شوند.

صادقی ادامه داد: طرح نیروگاه‌های خورشیدی در استان کرمان به‌صورت دومنظوره و در قالب اشتغال و مسکن مددجویان اجراشده است.

به گزارش ایسنا حمیدرضا حکمتی نیا، مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون استان کرمان نیز در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه گفت: اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی به‌منظور ایجاد مشاغل پایدار و ایجاد منبع درآمد برای مددجویان نقش مهمی در توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت کمیته دارد

وی ضمن تصدیق سخنان مدیرکل کمیته امداد استان کرمان مبنی بر اعلام رئیس‌کل بانک مرکزی به خوش‌حسابی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در پرداخت اقساط تسهیلات افزود: مددجویان کمیته امداد جزء خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانک‌های توسعه تعاون در استان هستند و هیچ بدهی به بانک‌های توسعه تعاون استان ندارند.

براساس این گزارش محمود شهبا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان نیز در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه بابیان اینکه نگاه کمیته امداد در اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی نگاه فرا بخشی است گفت: اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی توسط کمیته امداد در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کار ارزشمندی است و با اجرای این طرح مددجویان که جزء اقشار محروم جامعه هستند تولیدکننده برق می‌شوند.

شهبا از آمادگی این شرکت جهت همکاری بیشتر با کمیته امداد استان کرمان برای اجرای این طرح خبر داد و افزود: اجرای این طرح توسط کمیته امداد کمک به تولید شبکه برق در محل است.Copyright © 2017. All right reserved