www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
پنجشنبه 12 دی 1398 , 00:20
مدیرکل میراث فرهنگی استان خبر داد:
۱۵۰ نفر متقاضی راه‌اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در مناطق مختلف استان کرمان
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه برای ۱۱ واحد اقامتگاه بوم گردی موافقت نامه اصولی صادر شده و در حال ساخت هستند، گفت: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ نفر متقاضی راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در مناطق مختلف استان کرمان هستند که این درخواست ها در حال بررسی می باشند زیرا یکی از اولویت های این اداره کل توجه به کیفی سازی و استاندارد سازی این اقامتگاه ها است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا،"فریدون فعالی" امروز چهارشنبه یازدهم دیماه در حاشیه برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم‌گردی استان کرمان اظهار کرد: از این پس فعالیت های اولیه شامل تشکیل پرونده و تمدید و صدور مجوز های اقامتگاه های بوم گردی توسط جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم‌گردی استان کرمان و براساس اساسنامه آن انجام می پذیرد.

وی با اشاره به اینکه تشکیل جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی به هماهنگی بیشتر مدیران این اقامتگاه ها در سطح استان کمک می کند، افزود: استان کرمان دارای ۳۲۴ اقامتگاه بوم گردی است که بیشترین این اقامتگاه ها در منطقه شهداد و خبر( شهرستان بافت) و کمترین آن در عنبرآباد، ارزوییه، رودبارو کهنوج می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمان به برگزاری جلسات متعدد با دهیاران روستاهای شهرستان قلعه گنج برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی اشاره کرد و گفت: به زودی با راه اندازی این اقامتگاه ها شاهد حضور بیشتر گردشگران در منطقه جازموریان و روستاهای شهرستان قلعه گنج خواهیم بود.

فعالی با بیان اینکه ظرفیت اقامت واحدهای بوم گردی استان کرمان بیش از ۴ هزار نفر است، افزود: این اقامتگاه ها در دورترین نقطه این استان میزبان مسافران و گردشگران ایرانی و خارجی هستند.

وی با اشاره به اینکه برای ۱۱ واحد اقامتگاه بوم گردی موافقت نامه اصولی صادر شده و در حال ساخت هستند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ نفر متقاضی راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در مناطق مختلف استان کرمان هستند که این درخواست ها در حال بررسی می باشند زیرا یکی از اولویت های این اداره کل توجه به کیفی سازی و استاندارد سازی این اقامتگاه ها است.

Copyright © 2017. All right reserved