www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
شنبه 21 دی 1398 , 01:11
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:
سرمایه گذاران باید با افق بلند مدت سرمایه گذاری کنند
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:سرمایه گذاران باید با افق بلند مدت سرمایه گذاری کنند، سبدی از سهام تشکیل دهند و به شایعات توجه نکرده و سود آوری شرکت ها را در اولویت قرار دهند.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه «شاپورمحمدی » ضمن تشریح جزئیات جلسه امروز شورای عالی بورس با حضور وزیر اقتصاد افزود: جلسه شورایعالی بورس، تحولات هفته اخیر بازار سرمایه، عملکرد فعالان حقوقی و حقیقی، وضعیت شرکت ها ومیزان حجم عرضه و تقاضای سهام رابررسی کرد.

وی افزود: هفته گذشته نهاد های مالی، معامله گران حقوقی و شرکت ها، از بازار سرمایه حمایت کردند و نتیجه آن متعادل شدن بازار بود. سازمان بورس نیز روز چهارشنبه در چارچوب صیانت از حقوق سهامدارن دامنه نوسان را از پنج درصد به دو درصد کاهش داد که این موضوع نیز به آرامش بیشتر بازار کمک کرد.

محمدی گفت: روز سه شنبه نیز سازمان بورس با هدف تقویت سمت تقاضای بازار میزان وثیقه خرید اعتباری سهام را از ۵۰ به ۶۰ درصد تغییر داد.

رییس سازمان بورس به زمان بازگشت دامنه نوسان پنج درصد را یادآور شد و افزود: باتوجه به بازگشت تعادل به بازار سرمایه و اقدام های حمایتی فعالان حقوقی به نظر می رسد بازار سرمایه در هفته آینده متعادل و نقد شونده آغاز شود.

وی اضافه کرد: اعضای شورایعالی بورس با توجه به تعادل بازار تاکید کردند هیات مدیره سازمان می تواند نسبت به بازگشت دامنه نوسان پنج درصد تصمیم گیری کند و در کوتاه ترین زمان هیات مدیره سازمان بورس با محور بازگشت دامنه نوسان تشکیل می شود.

رییس سازمان بورس ابراز امیدواری کرد: بازار سرمایه به روند رو به رشد خود ادامه دهد و از هموطنان درخواست کرد که چنانچه از دانش کافی و تخصص مالی برخوردار نیستند، بوسیله صندوق ها و مشاوران متخصص دارای مجوز به بازار سرمایه وارد شوند.

جلسه شورای عالی بورس امروزجمعه با حضور « فرهاد دژپسند»، وزیر امور اقتصادی و دارایی، « شاپور محمدی»، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر اعضای این شورا برگزار شد.Copyright © 2017. All right reserved