www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
یکشنبه 11 خرداد 1399
شنبه 26 بهمن 1398 , 17:42
پروژه مسکونی 60 واحدی خیریه کوثر رفسنجان کلنگ‌زنی شد
با حضور مسئولان، پروژه 60 واحدی خیریه کوثر برای زوج‌های نیازمند کلنگ‌زنی شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان در آیین کلنگ‌زنی پروژه مسکونی خیریه کوثر اظهار داشت: در همه عمرم هیچ لذتی بالاتر از خدمت به مردم نبوده و هیچ وقت برای انجام کار خیر دین افراد را در نظر نگرفتم در این مسیر تعدادی از مکتب یهودی و مسیحی به مکتب اهل‌بیت گرایش پیدا کردند و وارد کار خیر شدند.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: کار خیر آثار سنگینی در دنیا دارد اما آثار آخرتی آن قابل بیان نیست.

وی با اشاره به آیات قرآن گفت: انفاق به معنای پرکردن خلأ است، بافت و طبع دنیا این است که عده‌ای در مسیر زندگی دچار خلأ مالی و عاطفی می‌شوند و بر کسانی که قدرت پرکردن این خلأها را دارند لازم و واجب اخلاقی است که این خلاها را پرکنند و غصه‌های قلب مردم ناراحت را برطرف کنند.

انصاریان ادامه داد: خداوند می‌فرماید «کسی که انفاق کند من هر یک کار خیر برای انفاق‌کننده را تبدیل به هفتصد پاداش می‌کنم و برای هر کس بخواهم این عدد را افزایش می‌دهم».

وی خاطرنشان کرد: در آیه دیگری خداوند فرمان عمومی می‌دهد، یعنی با همدیگر کار نیک انجام دهید با هم که شوید دریا می‌شوید و می‌توانید یک شهر، استان و کشور را سیراب کنید.

انصاریان با اشاره به احداث پروژه مسکونی برای زوج‌های نیازمند، ابراز داشت: این کاری که می‌خواهند انجام دهند خیلی مهم است، حضرت فاطمه (س) فرمودند «من عاشق انفاق در راه خدا هستم» و تا زنده بود انفاق می‌کرد و این‌قدر دلسوز بود تحمل نداشت مستحقی را رد کند.

وی بیان کرد: خدا می ‌داند چه دل‌هایی از دو جوان که ازدواج کردند و جا ندارند شاد می‌شود که کلید یک آپارتمان دستشان داده شود و این کار زایش ایجاد می‌کند.

انصاریان تأکید کرد: در بین مستحق‌ها کسانی هستند که گاهی نصفه‌شب سر به سجده می‌گذارند و اشک می‌ریزند برای خانواده خیران دعا می‌کنند.

محسن اسماعیلی مدیرعامل خیریه کوثر اظهار کرد: سال 90 مؤسسه خیریه کوثر برای اهدای جهیزیه به دختران نیازمند تأسیس شد و تاکنون 900 سری جهیزیه به ارزش یک میلیارد و 800 میلیون تومان به دختران اهدا شده است.

وی تصریح کرد: سال 92 کارگاه خیاطی خیریه برای 18 خانم سرپرست خانوار راه‌اندازی شد و همان سال مجوز نمایندگی نان رضوی را اخذ کردیم و با ایجاد چهار کیوسک در سطح شهر برای 10 نفر اشتغالزایی شد.

اسماعیلی بیان کرد: صندوق وام خیریه سال 90 راه‌اندازی شد و اکنون با کمک خیران یک میلیارد تومان سرمایه دارد که وام‌های دو، سه و چهار میلیون تومانی بدون سود به نیازمندان اعطا می‌شود.

وی از برگزاری 16 دوره بازارچه خیریه در زمان‌های مختلف یاد کرد و افزود: بازارچه هفدهم در نزدیکی سال جدید برپا می‌شود.

مدیرعامل خیریه کوثر توضیح داد: از دو سال پیش در طرحی، نیازمندان واقعی را شناسایی و هر هفته یک وعده غذای گرم بین آن‌ها توزیع می‌شود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه رابط بین خیران و نیازمندان شده‌اند، ادامه داد: 21 خیریه در رفسنجان فعال است که با هم تعامل دارند و نگاه رقابتی به یکدیگر ندارند.

اسماعیلی در ادامه ابراز داشت: زمین این پروژه مسکونی از طرف خانواده مرحوم نخعی اهدا شده و در 10 بلوک 60 واحدی احداث می‌شود که خانواده شجاعی یک بلوک این پروژه را متقبل شده که احداث کند.

وی عنوان داشت: فاز اول این پروژه شامل دو بلوک کلنگ‌زنی می‌شود که یکی از این بلوک‌ها توسط تعداد زیادی از خیران ساخته می‌شود.

مجید فصیحی‌هرندی فرماندار رفسنجان گفت: رفسنجان شهر خیرپروری است و هیچ عرصه‌ای نیست که خیران در راس آن حضور نداشته باشند.

وی بیان داشت: امکانی ایجاد شود در این پروژه که زمینه کمک حداقلی برای کسانی که خواهان انجام کار خیر هستند، فراهم شود.
Copyright © 2017. All right reserved