www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
یکشنبه 11 خرداد 1399
دوشنبه 28 بهمن 1398 , 22:51
استاندار کرمان خواستار شد؛
لزوم ارائه آموزش‌های عمومی مرتبط با مباحث اقتصادی و اجتماعی
استاندار کرمان ارائه آموزش‌های عمومی در ارتباط با افزایش آگاهی عمومی به مسائل روز مرتبط با مباحث اقتصادی و اجتماعی را ضروری دانست.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در آیین آزادی 100 نفر از محکومان جرائم غیرعمد زندان‌های استان کرمان با قدردانی از خیران و همه کسانی که زمینه آزادی و بازگشت به خانواده این افراد را فراهم کردند، عنوان کرد: در جریان وقوع جرائم غیرعمد و بدهی‌های مالی، مسئله عدم آگاهی و بی‌احتیاطی فرد مطرح است.
وی ارائه آموزش‌های عمومی در ارتباط با افزایش آگاهی عمومی را به مسائل روز مرتبط با مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد تاکید قرار داد و گفت: بی‌احتیاطی و ناآگاهی است که موجب گرفتاری می‌شود، با ارائه آموزش‌ها می‌توان تا حد زیادی از وقوع جرائم غیرعمد جلوگیری کرد.
استاندار کرمان همچنین خطاب به محکومان جرائم غیرعمد آزاد شده بیان کرد: فرصت دوباره‌ای که در زندگی برای شما فراهم شده است، باید برای جبران گذشته و اعمال صالح استفاده کرد.
حجت‌ا‌لاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه انسان‌ها ممکن است در زندگی دچار بحران‌های روحی و روانی شوند، گفت: این بحران‌ها گاهی آنقدر شدید است که آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وی افزود: این بحران‌ها در شرایطی ممکن است خانواده آنها را نیز با مشکل روبه‌رو کند، اگر فردی انسانی را از بحران نجات دهد در نگاه دینی آن است که انگار تمام جامعه را نجات داده است.
امام جمعه کرمان بیان داشت: زندان یک حکم است که قاضی عدالت بر اساس قانون این حکم را تشخیص می‌دهد، از سوی دیگر اگر فردی بستری را فراهم کند که فرد گرفتار در زندان آزاد شود کار بسیار نیکی است که اجر آن با خدا است.
علیدادی سلیمانی تصریح کرد: برای هر آدمی لغزش‌هایی پیش می‌آید که متفاوت است، هنر انسان این است که وقتی لغزش خود را فهمید آن تکرار نکند و دوباره سراغ آن نرود.
** هیچ زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از تاریخ اول مهر ماه 98 در زندان‌های استان وجود ندارد
یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این مراسم عنوان کرد: یکی از ابزارهای قانونی تضمین نظم، امنیت و عدالت در جامعه زندان است، اما باید به قدر لازم از این ابزار استفاده شود.
وی بیان داشت: استفاده زیاد از ابزار قانونی زندان هم مضرراتی دارد، زندانی را در مضیقه قرار می‌دهد و خانواده زندانی نیز با شرایط سخت و دشوار مواجه می‌شوند.
موحد افزود: سیاست‌های کلان قوه قضائیه بر این است که به میزان مناسب از زندان استفاده شود، افرادی که به دلیل گرفتاری مالی و بدهی و جرائم غیرعمد در زندان به سر می‌برند باید در کوتاه‌ترین زمان، مشکل آنها برطرف شده و به جمع خانواده خود بازگردند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان به هزینه‌های مادی و معنوی زندان اشاره داشت و گفت: از زندان به عنوان درمان تلخ تعبیر می‌شود و بعضا آسیب اجتماعی را به همراه دارد، لذا این روش درمانی باید به حد نیاز استفاده شود.
موحد اضافه کرد: امسال 8 میلیارد تومان با کمک خیران، شرکت‌های تولید و اقتصادی بزرگ استان، هیات امنای ستاد دیه و همکاری و حمایت‌های استاندار در راستای آزادی زندانی جرائم غیرعمد در استان کرمان پرداخت شده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در حال حاضر هیچ زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از تاریخ اول مهر ماه 98 در زندان‌های استان وجود ندارد و با حمایت خیران و مسئولان و ستاد، زمینه آزادی آنها فراهم شده است.
Copyright © 2017. All right reserved