www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
پنجشنبه 1 اسفند 1398 , 17:15
استاندارد کرمان و جهاد دانشگاهی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
تفاهم‌نامه دوجانبه همکاری‌های علمی، پژوهشی و آزمایشگاهی بین اداره‌کل استاندارد استان و جهاد دانشگاهی کرمان امروز(پنجشنبه) با حضور مسئولان این دستگاه‌ها در کرمان منعقد شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا، آیین انعقاد این تفاهم نامه روز پنجشنبه با حضور اسماعیل عاقلی مدیرکل استاندارد استان کرمان و رضا کامیاب مقدس، مدیریت جهاد دانشگاهی کرمان در محل دانشگاه شهید باهنر انجام شد.

مدیر جهاد دانشگاهی کرمان در این نشست گفت: از سیاست های جهاد دانشگاهی استان کرمان در راستای استفاده از امکانات و نیروی تخصصی سایر دانشگاه‌ها ازجمله شهید باهنر، تحصیلات تکمیلی و دانشگاه آزاد اسلامی برای انجام تحقیقات و پژوهش‌های علمی و آزمایشگاهی تعریف شده است.

رضا کامیاب‌مقدس سپس شرح مختصری از فعالیت های انجام شده توسط جهاد دانشگاهی ازجمله طرح آمایش استان کرمان (که پس از تکمیل طرح توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به استان‌ها ابلاغ شد)، تهیه سند توسعه فرهنگی و اجتماعی استان، تهیه سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری کرمان، انجام پروژه های علوم اجتماعی و تربیتی با اداره زندان ها، بهزیستی و گردشگری، طرح مدیریت جامع تالاب جازموریان و تهیه مجموعه مقالات و ارائه سمینارها و همایش های ملی و بین المللی ارائه کرد.

مدیرکل استاندارد استان هم در این دیدار بیان داشت: هسته اولیه تشکیلات سازمان ملی استاندارد با تصویب قانون اوزان و مقیاس ها در سال ۱۳۰۴ مطرح شد و در سال ۱۳۳۹ قانون اجازه تاسیس موسسه استاندارد ایران در شش ماده به تصویب مجلس وقت رسید که در چهارچوب هدف ها و مسئولیت های تعیین شده آغاز به کار نمود و البته در همان سال به عضویت سازمان بین المللی ایزو در آمد.

اسماعیل عاقلی افزود: پس از پیروزی انقلاب ۲ مرحله قانون سازمان ملی استاندارد تجدید نظر می شود و آخرین بار در سال ۱۳۹۶ قانون سازمان ملی استاندارد مورد تجدید نظر قرار گرفت و در آنجا وظایفی را برای استاندارد و سایر دستگاه‌ها تعریف شده است.

وی تصریح کرد: قانون گذار پنج وظیفه اصلی شامل استاندارد سازی، ارزیابی انطباق، اندازه شناسی اوزان و مقیاس ها، تایید صلاحیت و تحقیقات و پژوهش به منظور به روز رسانی استانداردها را برای سازمان ملی استاندارد مشخص کرده که با توجه به حجم و عمق وظایف محوله و محدویت های پیش رو سیاست سازمان ملی استاندارد استفاده از توانمندی های علمی، فنی و آزمایشگاهی دانشگاه‌ها است.
در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین اداره کل استاندارد استان و مدیریت جهاد دانشگاهی کرمان امضاء و مبادله شد.
Copyright © 2017. All right reserved