www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
پنجشنبه 8 خرداد 1399
چهارشنبه 28 اسفند 1398 , 23:23
مجوزهای قانونی معادن تا پایان خرداد تمدید شد
معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور ابلاغی به ۳۱ استان و جنوب کرمان اعلام کرد: به منظور کاهش آثار شیوع و همه گیری بیماری کرونا و جبران آسیب‌های احتمالی مجوزهای قانونی معادن تا پایان خرداد ۱۳۹۹ دارای اعتبار است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا،داریوش اسماعیلی امروز (چهارشنبه) در ابلاغیه خود که در آن سازمان مناطق آزاد چابهار، قشم، ارس و ماکو را مخاطب قرار داده است، خاطر نشان ساخته دارندگان و متقاضیان مجوزهای معدنی تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۹ فرصت دارند در ارتباط با مجوزهای قانونی معادن اقدام لازم را به عمل آورند.

بر اساس این ابلاغیه مهلتهای قانونی موجود در مراحل کاری درخواست های صدور پروانه اکتشاف جاری (شامل مراحل ماده ۲۴ قانون معادن ، پرداخت تبصره های ۲ و ۳ ماده ۶ قانون معادن، ارایه طرح اکتشاف، معرفی مسوول فنی و ...).

علاوه بر این مهلت‌های قانونی موجود در امور مربوط به پروانههای اکتشاف (شامل مراحل تمدید، انتقال، ارایه گزارش پایان اکتشاف و اصلاحیه آن ، ...) و همچنین خودداری از ابطال آنها.

همچنین مهلتهای قانونی موجود در صدور و تمدید پروانههای بهرهبرداری تا تکمیل فرایند در خصوص متقاضیانی که موفق به تکمیل فرایند نشدهاند مشروط به رعایت مقررات.

تمدید مهلت مجوزهای برداشت معتبر که دارنده مجوز به دلایل یاد شده موفق به حمل سقف تناژ مجوز برداشت در مهلت مجوز برداشت نشدهاند.

علاوه بر این ارایه مهلت به بهرهبرداران معادن برای انجام تعهدات مربوط به رفع نواقص ایمنی و فنی.

انجام طرح بازرسی فنی و ارزیابی وضعیت ایمنی معادن منتخب آن استان و ابلاغ نتایج به بهرهبرداران معادن.

اعتبار پروانههای اشتغال اعضای سازمان نظام مهندسی معدن که تاپایان امسال معتبر بوده اند.

جلسات بررسی صلاحیت دارندگان پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن هم مشمول قید زمانی این ابلاغیه شدهاند.

آمارها حاکی است در سطح کشور حدود پنج هزار و ۵۰۰ معدن فعال وجود دارد که سالیانه بطور متوسط ۴۰۰ میلیون تن مواد معدنی از آنها استخراج میشود که ۶۰ تا ۶۵ درصد آنها مصالح ساختمانی است.
برچسب‌ها 
Copyright © 2017. All right reserved