www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
یکشنبه 11 خرداد 1399
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 , 22:27
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:
زندگی به مجموعه تاریخی قلعه محمود باز خواهد گشت
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان گفت: با توجه به علاقه‌ و تعلق خاطری که مردم کرمان به محله قلعه محمود دارند، ساماندهی این مجموعه تاریخی به‌عنوان پروژه هدف مرمتی در دستور کار قرار گرفته است.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایسنا  "فریدون فعالی" در جلسه گروه کاری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار کرد: محله قلعه محمود با داشتن عناصر مهمی چون بازار تاریخی حمام، تکایا و همچنین خانه های تاریخی و با توجه به موقعیت مناسبی که در بافت تاریخی کرمان و در مجاورت خیابان تجاری امام خمینی(ره) دارد یکی از ظرفیت های توسعه این بخش از شهرکرمان است.

وی همچنین افزود: بر همین اساس ساماندهی این محله در دستورکار مسئولان اجرایی شهر کرمان قرار گرفته و اداره کل میراث فرهنگی استان نیز به عنوان متولی بناها و بافت های تاریخی تاکنون اقدامات اجرایی نظیر مرمت پشت راسته بازار، مشارکت در مرمت قلعه محمود، ساماندهی و جداره سازی ضلع شرقی بازار قلعه محمود را انجام داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در ادامه فعالیت های مذکور برنامه هایی خواهد داشت که با کمک و همراهی سایر دستگاه‌ها به خصوص شهرداری کرمان در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای مرمت و ساماندهی بازار قلعه محمود کرمان از مشاوری بهره برده می شود که به صورت مشترک در دو حوزه میراث فرهنگی و شهرداری فعالیت دارد، گفت: دلیل این مسئله جلوگیری از موازی‌کاری، دوگانگی و تعارض در اجرای این طرح است.

فعالی افزود: پس از اتمام عملیات مرمت بازار قلعه محمود موضوع توانمندسازی محیط از مهم ترین مسایلی است که باید در دستور کار قرار بگیرد و به آن پرداخته شود.

وی با بیان اینکه حوزه‌های سازمانی، مدیریتی و اداری هستند که باید ساختار را شکل دهند، خاطرنشان کرد: دفتر تسهیل‌گری نیز باید با آماده ساختن امکانات، بستر را برای برگزاری جشنواره ها، نمایشگاه‌ها و حضور علاقه‌مندان فراهم آورد.
Copyright © 2017. All right reserved