www.KermaneMajazi.com
صفحه نخست درباره ما تماس با ما
جمعه 13 تیر 1399
یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 , 14:31
سهمیه آرد روستایی جیرفت افزایش یافت
فرماندار جیرفت از افزایش ۱۰۰ تُنی سرانه آرد روستایی این شهرستان خبر داد و گفت: این افزایش بر اساس جمع‌بندی نظرات کارشناسان حوزه آرد و نان محقق شد.
 به گزارش بخش اطلاع رسانی کرمان مجازی به نقل از ایرنا، ابوذر عطاپور وزیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به مصرف بالای نان در بخش روستایی این میزان سهمیه اختصاص یافت.

وی سهمیه آرد شهرستان جیرفت را ۲ هزار و ۴۷ تُن در ماه اعلام کرد و گفت: از این میزان ۷۷۳ تُن سهمیه روستایی، ۱۵۰ تُن عشایری و مابقی سهمیه نانوایی‌های روستایی و شهری است.

رییس شورای تامین جیرفت بر نظارت مستمر از نانوایی‌های سطح شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی بازرسی‌ها با دقت بیشتری انجام می‌شود.

وی با بیان این مطلب که شاطران نانوایی‌ها بایستی بهداشت فردی را رعایت کنند، افزود: پوشیدن کُلاه، روپوش و دستکش برای مجموعه‌های تولید و توزیع نان الزامی بوده و نانوایان حق دریافت وجه از مشتریان ندارند لذا یک نفر جداگانه بایستی برای دریافت پول از مردم اقدام کند.

عطاپور تصریح کرد: ۱۱۲ واحد صنفی نانوایی در سطح شهرستان جیرفت فعالیت می‌کند که با توجه به سلامت مردم بطور مستمر مورد بازدید و بازرسی قرار می‌گیرند.

شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد: تاکنون ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۳۷ نفر رسید.
Copyright © 2017. All right reserved